• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Резніков констатував відсутність позитивних зрушень у переговорах щодо Донбасу

В останній раз позитивна динаміка в переговорах з Росією щодо Донбасу була у липні 2020 року, тоді вдалося домовитися про дотримання режиму "тиші"

Олексій Резніков
Олексій Резніков
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтервʼю "Обозревателю" заявив віцепремʼєр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, передає "ДС".

"Позитивна динаміка в перемовинах із Росією була до липня. Останнє, що було доброго – ми домовились про додаткові заходи щодо дотримання режиму тиші і дійсно рівень ескалації і вогневого контакту значно зменшився. Ми перестали втрачати людські життя. З того моменту пройшло більш ніж 200 днів, але останнім часом знову спостерігаємо збільшення рівня ескалації, точкові постріли, дистанційні мінування, знову гинуть наші люди", — зазначив віцепремʼєр.

За словами Резнікова, "почало страждати навіть цивільне населення".

"Запрошені з ОРДЛО з російськими паспортами – маріонетки РФ – разом із представниками РФ почали блокувати перемовини ще з липня, коли прозвучала постанова ВР про призначення місцевих виборів. Бачте, вона їм не сподобалась. На їхню думку, в такий спосіб Верховна Рада нібито вийшла з Мінських угод. Але чомусь у них не викликала обурення така ж сама постанова у 2015-му році, де було сказано, що вибори відбуваються тільки на підконтрольній уряду території України, що логічно", — пояснив він.

"На рівному місці натягнули нову історію, мовляв, тепер ми хочемо, щоб парламент проголосував за нову постанову, якою визнає Мінські угоди. Знову пояснюємо: Мінські угоди не є міжнародним договором чи конвенцією, це політико-дипломатичні домовленості. І так із засідання в засідання", — додав Резніков.

Водночас, віцепремʼєр зазначив, що "незважаючи на все негативне, нам потрібно далі продовжувати переговори".

Нагадаємо, віцепремʼєр — міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков розповів, що метою Російської Федерації щодо України є її федералізація, розкол і, в кінцевому підсумку, поглинання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua