• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Резніков про інспекцію позицій ЗСУ: Шуми були винятком, на цьому оркестр закінчує свою роботу

Реклама на dsnews.ua

Віцепрем'єр Олексій Резніков заявив, що спільного інспектування позицій на Донбасі більше не буде

Про це він сказав у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV, передає "ДС" із посиланням на Новини Донбасу

Резніков зазначив, що такий захід було погоджено з ОБСЄ на переговорах Тристоронньої контактної групи (в яких також беруть участь представники Росії і, неформально, підконтрольних їй угруповань «ДНР»/«ЛНР») 9 вересня тільки в рамках виключення і тільки в районі селища Шуми. Він звернув увагу, що траншея, через яку виникла суперечка на переговорах, знаходиться в «сірій зоні».

«Мова не йшла про відвідування бойових позицій Збройних сил України. Йшлося про спільне відвідування в режимі СЦКК в поточному форматі, в присутності ОБСЄ, цього місця в "сірій зоні". Тому ні про яку інспекцію бойовиками українських бойових позицій не йдеться. Прошу не поширювати цей міф», — підкреслив Резніков.

Віцепрем'єр додав, що українська сторона пропонувала після інспекції в районі Шум «провести таке ж розслідування тих порушень, які, на наш погляд, мають місце з боку бойовиків».

«Але вони нам увечері сказали: а ми хочемо подивитися другу позицію, третю позицію і так далі. На це їм було сказано: на цьому оркестр закінчує свою роботу. Про жодні розслідування більше мови бути не може. Було запропоновано виключення, а вони пішли далі і почали порушувати ту домовленість, яку було досягнуто під час засідання ТКГ», — сказав Рєзніков.

Він зазначив, що про цю ситуацію доповіли політичним радникам "нормандської четвірки" в Берліні, де були присутні також високопоставлені представники ОБСЄ, які зі свого боку це підтвердили.

    Реклама на dsnews.ua