• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Резніков переконує, що у України є алгоритм дій на випадок атаки "білоруських" мігрантів

Україна має алгоритм дій на випадок атаки мігрантів на кордоні з Білоруссю

Олексій Резніков
Олексій Резніков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр оборони Олексій Резніков заявив під час години запитань до уряду в парламенті 3 грудня, передає "ДС".

"Після де-факто аншлюсу Білорусі у нас з’явилося додатково понад 1000 кілометрів кордону, який треба захищати. Особливо – в зимовий період. Ми розуміємо ці ризики і готуємось. Під координацією РНБО вже відпрацьовано алгоритм взаємодії усіх силових структур. На випадок можливої гібридної атаки мігрантами з території Білорусі, армія буде готова виконати свою частину роботи, якщо рівень загрози зростатиме", — заявив Резніков, додавши, що паралельно тривають інтенсивні консультації з міжнародними партнерами.

Очільник Міноборони нагадав, що РФ у гібридній війні вже застосовує серію невійськових заходів: інформаційних, економічних, енергетичних, з метою спровокувати внутрішню дестабілізацію, яка послабить оборону України.

Водночас Резніков відзначив, що Україна має суттєву міжнародну підтримку в протистоянні військовим та гібридним загрозам. Про це свідчить велика кількість консультацій, які проводить керівництво Міноборони останнім часом.

"За цей місяць я поспілкувався з міністрами оборони США, Великої Британії та Ізраїлю. Сьогодні запланована розмова з канадськими колегами. Наступного тижня — зустрічі з трьома європейськими міністрами. Невдовзі – робота у форматі "Квадрига" з Туреччиною. Ми говоримо про конкретні, швидкі, наочні кроки. Публічні і непублічні. Усі партнери, з якими я вже спілкувався, висловлюють підтримку Україні", — заявив глава оборонного відомства.

Він нагадав, що напередодні Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про посилення практичної співпраці з Україною у рамках Європейського фонду забезпечення миру.

"ЄС виділить 31 млн. євро для українських шпиталів, а також для посилення наших інженерних, кібер- і логістичних спроможностей. Це прецедент. Рішення надати практичну допомогу саме для оборони на рівні ЄС у такому форматі приймається вперше", — зазначив Резніков.

Як писала "ДС", Олексій Резніков прогнозує можливу масштабну ескалацію з боку Росії наприкінці січня.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua