• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Резніков поклав надії на Байдена у перемовинах по Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Нова адміністрація у США та інші політичні зміни у світі найближчим часом можуть надати нового імпульсу у перемовинах з мирного врегулювання на Донбасі

Таку думку висловив віцепремʼєр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у статті для Atlantic Council, передає "ДС".

«Хоча ми усвідомлюємо складність цього мирного процесу (на Донбасі – "ДС"), ми оптимістично налаштовані, що майбутні зміни в політичному керівництві можуть створити нові можливості», — написав віцепремʼєр-міністр.

Резніков, зокрема, підкреслив, що активнішу позицію у переговорах щодо Донбасу може зайняти адміністрація обраного президента США Джо Байдена.

«Оскільки США є членом ОБСЄ, їхні представники можуть приєднатися до команд модераторів, задіяних у різних підгрупах, разом із представниками Великої Британії та Канади», — підкреслив віцепремʼєр.

За словами Резнікова, певні зрушення у мирному процесі на Сході України очікуються й з огляду на головування Швеції в ОБСЄ.

Віцепремʼєр-міністр додав, що після відставки канцлера Німеччини Ангели Меркель президент Росії Володимир Путін залишиться єдиним членом першопочаткової «четвірки» у межах Мінських домовленостей, які, на думку Резнікова, «містять вимоги, що виключають одна одну» і потребують трансформації.

Крім того, попри сподівання на міжнародну допомогу, Україна, за словами урядовця, не чекатиме пасивно прогресу в переговорах, а здійснюватиме послідовні кроки в цьому напрямку.

Нагадаємо, 7 січня Конгрес США на спільному засіданні обох палат затвердив перемогу Джо Байдена на президентських виборах.

    Реклама на dsnews.ua