• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Резніков розповів про перспективи поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Питання введення поліцейської місії ОБСЄ на Донбас для забезпечення безпеки на окупованих територіях буде предметом обговорення на переговорах

Про це заявив віце-премʼєр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков в інтервʼю "РБК-Україна", коментуючи "План спільних кроків" з пропозиціями для повного припинення конфлікту на Донбасі, який анонсував глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, передає "ДС".

"Ми заклали туди концептуальні речі. В першу чергу це аспекти безпеки. Припинення гарячої військової фази можливе за умови виведення всіх збройних формувань, демілітаризації в ОРДЛО, роззброєння та розмінування. Безумовно, постає питання: хто ж після цього буде забезпечувати охорону громадського порядку на цих територіях. Ми пропонуємо розширити мандат ОБСЄ", — сказав він.

За словами Рєзнікова, одним з варіантів формату забезпечення безпеки є поліцейська місія ОБСЄ.

"Це буде предметом обговорення. Але моя особиста думка, що домінантою має бути поліцейська місія ОБСЄ із залученням Національної поліції, підрозділи якої будуть формуватися за особливим критерієм. Поліцейська місія на Донеччині та Луганщині – це новий виклик для ОБСЄ. У нашій концепції поліцейська місія повинна забезпечувати охорону громадського порядку, бути озброєна легкою стрілецькою зброєю та спецзасобами", — додав він.

Нагадаємо, раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію окремих районів Донецької та Луганської областей для створення умов для проведення там місцевих виборів не пізніше 31 березня 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua