• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Резніков розтлумачив, як поняття "особливий статус Донбасу" розуміють в Україні

Реклама на dsnews.ua

Підхід України до поняття "особливий статус Донбасу" полягає в трансформації інвестиційного клімату та у впровадженні нової економічної моделі

Про це в статті для Atlantic Council написав віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, передає "ДС".

За його словами, на сьогодні розробляється нова економічна стратегія для сходу України. При цьому основна увага в цій стратегії приділяється розвитку тих частин Донецької і Луганської областей, які знаходяться під контролем.

"Цей підхід, мабуть, найкраще можна описати як український підхід до поняття "особливий статус" для регіону з метою зміни інвестиційного клімату та впровадження нової економічної моделі на регіональному рівні", — сказав віцепрем'єр-міністр.

На думку Резнікова, є всі підстави вважати, що на Донбас можна залучити масштабні інвестиції. В рамках створення особливого інвестиційного режиму на підконтрольній частині Донбасу можуть поширити правила міжнародного комерційного арбітражу. Крім того, Україна повинна взяти на себе частину страхового тягаря від військових і політичних ризиків.

"Щоб зробити цей підхід стійким, ми плануємо створити спеціальний фонд для заохочення і підтримки інвестицій, а не лише покладатися на допомогу донорів", — зазначив Резніков.

Він також додав, що на сьомий рік війни інтерпретація Росією "особливого статусу" Донбасу є неприйнятною.

"Замість того, щоб допомагати вирішенню конфлікту, Москва робить ставку на прискорення розпаду України. Чим раніше відмовляться від цієї тупикової моделі, тим краще... На відміну від деструктивного бачення Кремля, мету України щодо створення нового економічного початку для Донецької та Луганської областей зміцнить українську єдність", — підкреслив віцепрем'єр.

Нагадаємо, раніше глава делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук заявив, що певні положення Мінських угод з Донбасу по-різному трактуються, а їх необхідно читати однаково всім сторонам врегулювання ситуації.

Як повідомлялося, Кравчук не виключив також референдуму про особливий статус Донбасу.

    Реклама на dsnews.ua