• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Резніков спробував пояснити, чому не треба боятися амністії в ОРДЛО

Реклама на dsnews.ua

Під амністію в окремих районах Донецької та Луганської областей не підпадатимуть зрадники, вбивці, військові злочинці, особи, які скоїли злочини проти людяності та геноцид

Про це заявив перший заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську, віцепремʼєр-міністр Олексій Резніков, інформує "ДС".

"Ми зараз готуємо пакет законопроєктів про перехідний період, в якому складовою будуть закони і про перехідне правосуддя. Там ми маємо дати відповіді громадянам України, які проживають на окупованих територіях, щоб вони чітко знали, щоб не боялися повернення офіційної України на ці території", — сказав Резніков в ефірі телеканалу "Україна 24".

За його словами, амністія не чекає на зрадників, вбивць, "хто скоїв військові злочини, геноцид проти людства – їм краще дійсно тікати, тому що вони понесуть покарання повністю, не тільки відповідно до українських законів, а й до всіх міжнародних конвенцій".

"Тому не треба боятися слова амністія, довкола якого багато риторики і переживань. Амністія повинна бути, амністія постійно застосовується, ми вивчаємо 260 конфліктів на планеті Земля, які відбувалися. І кожний раз амністію офіційний уряд потім застосовує. Але звісно вона не стосується воєнних злочинців, мародерів, психопатів тощо", — наголосив він.

Раніше Олексій Резніков повідомив, що Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України має намір ініціювати перед депутатами Верховної Ради низку законопроєктів, "які мають допомогти країні провести реінтеграцію Донбасу".

    Реклама на dsnews.ua