• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Резніков пов'язав реалізацію Мінських угод з їхнім оновленням

Реклама на dsnews.ua

Оновлення чинної редакції Мінських угод є необхідною умовою для їхнього виконання

Про це пише у своїй колонці для Atlantic Council віцепремʼєр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков, передає "ДС".

"Термін дії поточних угод минув 31 грудня 2015 року. Більш того, Росія сама порушила умови угод у лютому 2015 року, захопивши місто Дебальцеве", — підкреслив Резніков.

Він також зазначив, що з літа 2020 року РФ використовувала приводи, щоб паралізувати ТКГ і відмовитися від своїх зобовʼязань.

"Головне питання зараз полягає в тому, чи можна переконати Росію прийняти сучасну версію Мінських угод або зовсім нову форму переговорів", — наголосив віцепремʼєр.

Він уточнив, що це питання піднімали представники ОБСЄ, а також західні партнери.

"В кінцевому підсумку просування до миру залежить від готовності Росії або, точніше, від її небажання покласти край конфлікту. Можливості для більш безпечних кроків у межах поточних домовленостей практично вичерпані. Україна не піде ні на що, що українське суспільство вважає неприйнятним і може ще більше дестабілізувати поточну ситуацію. Ми не ризикнемо розвʼязати повномасштабну війну в Східній Європі", — наголосив Резніков.

За словами віцепремʼєра, Україна виконала практично всі зобовʼязання, про які йшлося на саміті "Нормандського формату" у Парижі у грудні 2019 року.

"Відтоді відбулося два процеси обміну затриманих. Ми позначили 19 ділянок гуманітарного розмінування і чотири нових ділянки розʼєднання військ. Вперше з моменту початку конфлікту було укладено пʼятимісячне припинення вогню. Хоча це припинення вогню і було недосконалим, воно, без сумніву, врятувало життя. Навесні 2020 року ми підсилили нашу делегацію в ТКГ, включили в неї членів уряду і керівників парламентських комітетів", — зазначив він.

Чиновник додав, що відповідно до Мінських домовленостей, до складу делегації також увійшли представники України з окупованих частин Донецької і Луганської областей.

"У листопаді 2020 роки ми відкрили два нові пункти пропуску на Луганщині", — нагадав Резніков.

Нагадаємо, раніше радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявив, що виконання Мінських угод є добровільним, оскільки це політичні домовленості, які не несуть міжнародних зобовʼязань.

Як повідомляла "ДС", в українській делегації в Тристоронній контактній групі заявили, що виконання домовленостей лідерів "нормандської четвірки" і Мінських домовленостей залишаються для України основою політико-дипломатичного врегулювання конфлікту на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua