• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

РФ змушувала полонених українців голосувати за "обнулення" Путіна, - Денісова

Реклама на dsnews.ua
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова розповіла, що українців, яких незаконно утримують на території РФ і окупованого Криму, примушували голосувати за поправки до конституції країни-окупанта

Про це вона написала в Facebook, передає "ДС".

"Отримала інформацію, керівництво деяких установ системи Федеральної служби виконання покарань Росії змушує українських політв'язнів голосувати на всеросійському референдумі, оскільки вважає їх громадянами Росії. Над тими, хто відмовився "ставити галочку" в бюлетені - здійснюється психологічний тиск. Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій, застосувати всі наявні важелі впливу, щоб змусити країни-агресора дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права і зупинити репресії громадян України, які стали жертвами окупації", - зазначила Денисова.

Вона нагадала, що згідно зі статтею 45 IV Конвенції про закони і звичаї війни на суші і додаток до неї: Положення про закони і звичаї війни на суходолі від 1907 року - забороняється примус населення окупованих територій до присяги на вірність державі-окупантові.

Нагадаємо, в голосуванні брали участь 67,97% виборців, що можна порівняти з рекордною явкою на виборах президента в 2018 році - 67,54%. За поправки проголосували 77,92%, проти - 21,27%. У Кремлі результати голосування назвали тріумфом.

    Реклама на dsnews.ua