• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

РФ змушувала полонених українців голосувати за "обнулення" Путіна, - Денісова

Реклама на dsnews.ua

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, що українців, яких незаконно утримують на території РФ і окупованого Криму, примушували голосувати за поправки до конституції країни-окупанта

Про це вона написала в Facebook, передає "ДС".

"Отримала інформацію, керівництво деяких установ системи Федеральної служби виконання покарань Росії змушує українських політв'язнів голосувати на всеросійському референдумі, оскільки вважає їх громадянами Росії. На тих, хто відмовився "ставити галочку" в бюлетені, здійснюється психологічний тиск. Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій застосувати всі наявні важелі впливу, щоб змусити країну-агресора дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права і зупинити репресії громадян України, які стали жертвами окупації", - зазначила Денісова.

Вона нагадала, що, згідно зі статтею 45 IV Конвенції про закони і звичаї війни на суші і додаток до неї: Положення про закони і звичаї війни на суходолі від 1907 року, забороняється примушувати населення окупованих територій присягати на вірність державі-окупанту.

Нагадаємо, в голосуванні брали участь 67,97% виборців, що можна порівняти з рекордною явкою на виборах президента в 2018 році - 67,54%. За поправки проголосували 77,92%, проти - 21,27%. У Кремлі результати голосування назвали тріумфом.

    Реклама на dsnews.ua