• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

РНБО готує Стратегію морської безпеки

Рада національної безпеки та оборони за указом президента Володимира Зеленського розробляє 10-річну Стратегію розвитку Військово-морських сил України

Секретар РНБО Олексій Данілов
Секретар РНБО Олексій Данілов
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті РНБО за результатами засідання міжвідомчої робочої групи з розробки Стратегії морської безпеки, передає "ДС".

"За результатами засідання ухвалено протокольне рішення щодо прийняття за основу структури Стратегії морської безпеки України та затвердження плану підготовки проєкту Стратегії", — сказано у повідомленні.

При розробці стратегії врахували усі необхідні вітчизняні закони та нормативно-правові акти, міжнародні документи з морського права, а також досвід провідних країн світу з розробки та імплементації відповідних стратегій.

На засіданні наголосили, що морська безпека України має будуватися на принципах внутрішньої інтегрованості та міжнародного співробітництва.

Зокрема морська безпека України має розглядатися в контексті безпеки Балто-Чорноморського регіону та міжнародної морської безпеки, адже агресивні дії РФ в Чорному та Азовському морях несуть загрозу не лише нашій безпеці.

Нагадаємо, 8 вересня президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони, яке стосується розвитку Військово-Морських Сил Збройних Сил України до 2031 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua