• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

РНБО на сьогоднішньому засіданні може покарати санкціями "королів контрафакту" з ОРДЛО, — ЗМІ

Рада національної безпеки і оборони на засіданні в п'ятницю, 2 квітня, може ввести санкції проти осіб, які займаються поставками з ОРДЛО в Європу і на підконтрольну Києву частину України контрафактних товарів таких як, зокрема, сигарети і алкоголь

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / uifuture.org
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють джерела видання Дзеркало тижня, передає "ДС".

Журналісти відзначають, що ініціатори засідання після неодноразово переносили його час, але зупинилися на 17:30.

За даними видання, за результатами засідання можуть бути введені санкції проти громадян України, що займаються поставками в Україну і в Європу підакцизних контрафактних товарів, в першу чергу сигарет і горілки, вироблених на окупованих територіях. Підставою для введення санкцій можуть бути ті ж статті про фінансування тероризму, які лягли в основу рішення по нардепам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку. Йдеться про закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».

Як пояснив в інтервʼю "Дзеркалу тижня" колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак — начальник Главку «К», який відповідав за боротьбу з корупцією, в Україні відбувається легалізація товарної контрабанди, зокрема сигарет: "У цих схемах (сигаретної контрабанди — ред.) Україна в основному використовується як транзитний коридор. Після окупації Росією частини території Донецької та Луганської областей практикується схема, по якій, наприклад, сигарети можуть виробляти в звичайній донецькій квартирі або будинку, потім легалізувати на відповідному підприємстві Жовтих Вод або Львівській області, а потім — через кордон «пускати» в Європу".

За даними журналістів, вже сьогодні ДБР розпочало серію обшуків у людей, афілійованих цими контрабандними потоками.

Нагадаємо, 19 лютого РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій у відношенні 19 юридичних і восьми фізичних осіб, серед яких народний депутат Віктор Медведчук (ОПЗЖ) і його дружина Оксана Марченко, є кумами російського президента Володимира Путіна. 20 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій РНБО проти Медведчука терміном на три роки.

Вже 16 березня Медведчук оскаржив санкції РНБО. Тарас Козак, який також разом з дружиною потрапив під санкції, зробив це раніше. 17 березня дружини Медведчука і Козака оскаржили санкції РНБО у Верховному Суді.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua