• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

РНБО відзвітувала про боротьбу з "Вконтакте" в Україні

Реклама на dsnews.ua

Українські спеціалісти з кібербезпеки взаємодіють з міжнародними колегами для напрацювання заходів щодо блокування російської соцмережі "ВКонтакте" на території України

Про це йдеться у відповіді Апарата РНБО на журналістський запит, інформує "ДС".

"Доступність мобільного додатку "ВКонтакте" в Україні відбулося не через зняття санкцій, а через зміну проксі-серверів, що дозволило обійти блокування провайдерами доступу до цього додатку на території України. Також повідомляємо, що 15 вересня 2020 року заступник секретаря РНБО України Сергій Демедюк, коментуючи інформацію щодо поновлення роботи на території України мобільного додатку соцмережі "ВКонтакте", наголосив на тому, що активізація роботи російських соціальних мереж напередодні місцевих виборів в Україні може становити загрозу національній безпеці країни", — йдеться у відповіді, яку отримав Укрінформ.

Як зазначається, Демедюк вважає, що "ВКонтакте" використовується російськими спецслужбами для збору даних про громадян України та всіх, у кого він встановлений.

У РНБО також повідомили, що спеціалісти Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України взаємодіють з міжнародними колегами та партнерами для напрацювання заходів щодо реагування та блокування роботи мобільного додатку "ВКонтакте" на території України"

Нагадаємо, рішенням РНБО від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", уведеним в дію Указом президента України від 15 травня 2017 р. №133, було застосовано санкції проти російських соціальних мереж та ряду інших Інтернет-ресурсів строком на три роки.

Зокрема, інтернет-провайдерам забороняється надавати послуги з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів сервісів "Mail.ru" (www.mail.ru) та соціально-орієнтованих ресурсів "Вконтакте" (www.vk.com) та "Одноклассники" (www.ok.ru)

Рішенням РНБО від 14 травня 2020 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", уведеним у дію Указом президента України від 14 травня 2020 р. №184, ці санкції продовжено до 2023 року.

Водночас на початку вересня "Вконтакте" повідомила про обхід блокування в Україні. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко доручив "зайнятися соцмережею". Своєю чергою в РНБО заявили, що мобільний додаток "ВКонтакте" збирає дані українців.

    Реклама на dsnews.ua