• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Робітники "Укрлендфармінг" продовжили безстрокову акцію під САП, прокурори уникають спілкування (ВІДЕО)

Працівники агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" з ранку 13 липня продовжили безстрокову акцію біля будівлі САП, вимагаючи виконати рішення суду і скасувати постанову про поновлення кримінального провадження проти бізнесмена Олега Бахматюка

Реклама на dsnews.ua

В межах безстрокової акції, яка розпочалася 2 липня, протестувальники принесли під офіс Спеціалізованої антикорупційної прокуратури коровай і торт, повідомляє кореспондент "ДС".

Як повідомлялося, 2 липня десятки співробітників агрохолдингу "Укрлендфармінг" (УЛФ) прийшли до офісу САП, вимагаючи від її керівника Назара Холодницького виконати рішення Печерського районного суду Києва. По завершенні мітингу вони передали в САП відповідне звернення з 27 тисячами підписів. Крім того, мітингувальники пообіцяли продовжувати свою акцію до тих пір, поки не буде виконано їхню вимогу. 3 липня акція під САП була продовжена, а 6 липня набула масштабного характеру і переросла в т. н. "яєчну блокаду".

Акція під САП проходить під лозунгом "Стоп терор".

Зауважимо, що прокурори САП уникають спілкування із протестувальниками.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницьким. Разом з тим за станом на 13 липня САП це рішення не виконала. Крім того, Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, також відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду.

8 липня антикорупційний комітет Верховної Ради провів засідання, на якому обговорювалося питання про закриття провадження, повʼязаного з VAB банком. Присутні на засіданні представники НАБУ і САП так і не змогли пояснити народним депутатам, на підставі чого було відкрито цю справу.

Довідка. Справу проти ексзаступник голови Нацбанку Олександра Писарука та фактичного власника VAB банку Олега Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням — їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію він так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua