• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Рідні в'язнів Росії вимагають від Зеленського комунікації з ними щодо обміну полоненими

Реклама на dsnews.ua
Родичі українських політв'язнів, утримуваних Кремлем, звернулися до президента Володимиру Зеленському з вимогою вести прозорий діалог з ними щодо переговорів з Росією

Родичі політв'язнів (їх у списку понад 100 осіб) провели флешмоб "Пан президент, поговоріть з нами", але відчутних результатів не приніс, передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

Єдиною реакцією на звернення стала заява міністерства закордонних справ України про створення платформи, яка на міжнародному рівні координувала б зусилля з визволення політв'язнів з російських в'язниць.

"Ми розглядаємо це як відповідь на нашу акцію. Поки що ми отримали від МЗС запит про складання списку пропозицій про роботу платформи та її учасників", - розповів Ігор Котелянець, один з представників Об'єднання родичів політв'язнів Кремля.

У переданому під час акції протесту зверненні до президента йдеться про інші проблеми, з якими стикаються родичі політв'язнів: припинилися виплати матеріальної допомоги, виділення коштів на оплату адвокатів, до цих пір не прийнятий закон, який регулював би соціальну підтримку сімей тих, чиї родичі перебувають в ув'язненні або в Росії, або на неконтрольованих Києвом територіях Донбасу.

"Спочатку терміни повернення обмежувалися груднем 2019 року, потім березнем 2020, а днями Ви заявили, що обмін відбудеться після закінчення пандемії. Нас обурює медійна гра на наших почуттях, яка запускається з кожним новим обіцянкою про терміни звільнення, але кожен раз не виправдовується. Кожне нове обіцянку Вашої команди в контексті звільнення політв'язнів - ще болючіше, тому що, як правило, сформульоване загальними фразами, і знову не стає реальністю", - йдеться в тексті.

Вперше про можливість звільнення перебувають у російському укладенні українців стало відомо на початку грудня минулого року. Тоді в повідомленні прес-служби українського президента йшлося про те, що після телефонної розмови з Володимиром Путіним домовилися про погодження списків, куди повинні були включити і кримчан, які перебувають у в'язницях анексованого Росією Криму. Пізніше Зеленський ще раз підтвердив, що переговори тривають, однак за майже півроку до реалізації цих домовленостей так і не наблизилися.

Напередодні глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що поки процес обміну сповільнилося - через неможливість представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста зустрітися з ув'язненими як в Росії, так і на підконтрольних їй територіях Донбасу.

    Реклама на dsnews.ua