• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Росія фактично визнала себе стороною конфлікту на Донбасі, — Арестович

Реклама на dsnews.ua

Росія на засіданні Тристоронньої контактної групи підтримала план представників бойовиків "Л/ДНР" щодо врегулювання конфлікту, що фактично означає визнання себе стороною конфлікту, а не посередником

Про це заявив радник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Якщо вони беруть відповідальність за цей план (від бойовиків — ред.), а ми попросили їх письмово це підтвердити, то ми беремо цей план і говоримо ОБСЄ, що ми готові працювати з двома документами одночасно — нашим і їхнім. І виробимо певний компромісний або компіляційний документ", — сказав він.

Арестович розповів, що означає для України цей крок Росії.

"Для мене це означає, що Росія фактично себе визнала стороною конфлікту. Не посередником, як вони стверджували шість років, а стороною конфлікту. Це все змінює. Тоді ми починаємо говорити з Росією, а вона перестає удавати, що вона тільки посередник. Такі переговори повинні пожвавитися, тому що 9 грудня закінчується рік з дня минулих паризьких домовленостей, і постає питання, хто буде винен у їх невиконанні. Я думаю, що оскільки у нас є потужна підтримка Німеччини, Франції та, неофіційно, але фактично, нової адміністрації США, то винним може виявитися безпосередньо Володимир Путін. Він і був винен, але буде фіксація офіційна", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", Росія не підтримала "План дій", запропонований главою української делегації в Тристоронній контактній групі Леонідом Кравчуком, а виступила на стороні терористів "Л/ДНР".

    Реклама на dsnews.ua