• USD 40.5
  • EUR 43.9
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Росія може напасти на іншу європейську країну, – Зеленський

Президент Володимир Зеленський переконаний, що Росія продовжуватиме робити "вкиди" щодо невизнаного Придністров'я, і не виключає, що диктатор Володимир Путін може напасти на іншу європейську країну

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави сказав на пресконференції 24 лютого, передає "ДС".

"На жаль, так, я вважаю, що це (напад РФ на іншу країну, — "ДС") можливо. І це може статися. Чому? Я можу пояснити. Президенту Путіну треба показувати успіх і перемоги. Успіх на полі бою в Україні не відбудуться, масованого реваншу не вийде – принаймні, ми будемо боротись, і якщо буде постачання (зброї, – "ДС") – будемо більше сильними.

Тому йому потрібно буде показувати успіх. І всі розуміють, що він може бути там, де є слабке місце (і бажано, щоб це були ті держави, де до цього, ще за радянських часів був вплив Москви), і так само, де є ті чи інші негаразди, ті чи інші конфлікти, ті чи інші сепаратні інституції. Ось що відбувається. І тут Молдова. Ви знаєте приклад Молдови", — зазначив президент.

Зеленський нагадав, що українська розвідка перехопила плани Кремля щодо взяття під контроль Молдови, про що він відразу повідомив своїй колезі, президентці Маї Санду і ЄС.

Зеленський нагадав, що Росія хотіла змінити керівництво Молдови, попри те, що країна-агресор не межує з цією країною, а отже, там була можлива лише висадка, яка могла бути, наприклад, у Придністров’ї. 

Президент також додав, що Росія продовжує готувати "вкиди" для дестабілізації ситуації – зокрема, після перехоплення даних, РФ знадобилося лише 2 тижні, щоб здійснити іншу інформаційну атаку.

"Зараз вони вкидують, що ситуація на кордоні, на контактній лінії Придністров’я і України, що є якісь непорозуміння і є постріли. І вони закидають цю інформацію через медіа, що Україна збирається зайти на територію Придністров’я. Для чого це робиться?

Вони чітко розуміють, що ми поважчаємо територіальну цілісність Молдови і ми вважаємо, що територія Придністров’я – це територія незалежної держави Молдова, і вони провокують постійно. З самого початку війни були з території Придністров’я постріли в нашу сторону. Вони хотіли, щоб ми зайшли. І я говорив, щоб Молдова думала про це і думала, як вирішити це питання. Вони (РФ, – "ДС") діяли з різних сторін. Я вважаю, що Росія буде добиватися якихось успіхів. І постійно будуть робити такі кроки", — підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, раніше МЗС Росії пригрозило "адекватною" відповіддю, поширюючи тези кремлівської пропаганди про те, що Україна нібито готує провокації на території невизнаного Придністров'я.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua