• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Росія може визнати "ЛНР" та "ДНР", — Українська делегація у ТКГ

Реклама на dsnews.ua

Шляхом залучення на вищі міжнародні майданчики, зокрема ООН, представників невизнаних "ЛНР" і "ДНР" Росія намагається не лише легалізувати ці квазіутворення, а й готує підґрунтя для їхнього однобічного визнання

Про це йдеться у заяві Української делегації для участі у Тристоронній контактній групі, інформує "ДС".

Зазначається, що Українська делегація зробила декілька висновків із засідання Радбезу ООН у форматі Арріа, в якому взяли участь представники контрольованих Росією "ЛНР" і "ДНР".

"а) РФ намагається замінити процес врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі (з її участю) в Нормандському форматі якоюсь «дискусією між здоровими силами в Україні та представниками республік "ДНР" та "ЛНР"»;

б) РФ намагається легітимізувати свої маріонеткові утворення шляхом залучення їх на вищі міжнародні майданчики, зокрема ООН, та шляхом можливого проведення псевдореферендуму, під час якого має бути "визначена воля народу Донбасу"; на додаток — кваліфікувати цей процес як "істинне виконання Мінських домовленостей".

Результатом реалізації цього задуму може стати однобічне визнання РФ так званих "ЛНР" та "ДНР" (заборонені в Україні терористичні організації) в якості "незалежних республік" або загроза такого визнання. Це означає, що тиск на вище воєнно-політичне керівництво України, який керівництво РФ намагалося здійснювати протягом року після Паризьких домовленостей, не вдався", — йдеться у заяві.

Зазначається також, що керівництво РФ "перейшло до відвертого шантажу міжнародної спільноти, насамперед Франції та ФРН, намагаючись дискредитувати їхню роль як активних та послідовних учасників Нормандського формату".

"Україні вдалося примножити та зміцнити на свою підтримку широку міжнародну коаліцію, а РФ натомість перейшла до діалогу зі своїми проксі-силами. Українська делегація розцінює ці спроби РФ як передостанній крок в бік повного нехтування міжнародним правовим полем та переходу до стану повної ізоляції з боку міжнародної спільноти", — додали в Українській делегації.

Нагадаємо, напередодні, 2 грудня, Росія заявила про "першу участь" невизнаних "ЛНР" і "ДНР" у засіданні РБ ООН, щоправда не уточнила, що воно відбудеться у "форматі Арріа" (неофіційне засідання). Натомість ця спроба використання майданчику ООН була зірвана – західні країни відмовились від участі в російській ініціативі, а ООН навіть не транслювала подію на офіційних ресурсах.

    Реклама на dsnews.ua