• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Росія не відмовилася від режиму припинення вогню, — Арестович

У Тристоронній контактній групі не відмовляються від необхідності дотримання режиму припинення вогню на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович в ефірі "Радіо Свобода", передає "ДС".

«Фактично і Росія підтвердила, і ми підтверджуємо, і ОБСЄ фіксує, що юридично існує режим припинення вогню. Мова зараз йде на рівні ТКГ, наприклад, я зараз від вас побіжу на позачергове засідання про те, щоб повернутися до стану, який був безпосередньо після укладання. Тому що перших три місяці взагалі не було стрілянини як такої практично, а потім було в 15 разів менше, жертв було в 6 разів менше і так далі», — сказав Арестович.

За його словами, російському керівництву «необхідність покарати президента Зеленського і Україну як таку за кроки, на які наважилася нарешті Україна – проти проросійських сил всередині України».

«Так, «кейс Медведчука». Тверда позиція. Ми бачимо по графіку, який є. Я вам після передачі можу показати. Аналіз графіку, що всі загострення на фронті – грубе порушення режиму припинення вогню, численні обстріли, обстріли з трагічними наслідками – або безпосередньо перед засіданням ТКГ, або відразу після, або перед засіданням РНБО (України – ред.). Це ескалація. І тим не менше це також дуже специфічна ситуація», — заявив Арестович.

Як повідомляла "ДС", раніше Олексій Арестович заявив, що президент Володимир Зеленський після загибелі чотирьох військових під Шумами намагався поговорити з російським президентом Володимиром Путіним, однак розмова не відбулася.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua