• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Росія в ТКГ вимагає скасування постанови Ради про місцеві вибори в Україні, — Казанський

Реклама на dsnews.ua

Російська сторона в Тристоронній контактній групі по Донбасу відмовляється обговорювати питання обміну полоненими, поки український парламент не скасує постанову про проведення чергових місцевих виборів в Україні 25 жовтня

Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці українського журналіста, представника Донбасу в ТКГ Дениса Казанського, передає "ДС".

"У ТКГ сьогодні без особливих змін. Росіяни і їх представники більш-менш адекватно спілкуються тільки в підгрупі з безпеки — там вдається узгоджувати окремі дії по відкриттю нових КПВВ в Луганській області. Робота гуманітарної та політичної підгруп повністю заблоковані. Там російська сторона взагалі відмовляється будь-що обговорювати до тих пір, поки український парламент не скасує свою постанову про проведення чергових місцевих виборів від 15 липня 2020 року, шантажує найважливішим — обміном полонених ", — написав він у соцмережі.

За словами Казанського, обмін полоненими відмовляються навіть обговорювати.

"Українська сторона намагалася апелювати до гуманності. Адже відмовою від обміну бойовики прирікають на страждання не тільки українських полонених, але і своїх власних, які знаходяться в українських в'язницях. Але ці заклики ніякої дії не справили, так як, по всій видимості, полонені бойовики для росіян не являють ніякої цінності. Набагато важливіше провокувати скандал через документ, який взагалі не має відношення до ОРДЛО і стосується лише виборів на підконтрольній території ", — зазначив представник Донбасу в ТКГ.

Як повідомляла "ДС", раніше перший заступник глави української делегації в ТКГ Вітольд Фокін дав інтерв'ю проросійським пропагандистам, в якому заявив, що особливий статус слід надати не тільки окупованим районам Донбасу, але і всій території Донецької та Луганської областей, а також необхідно оголосити "загальну амністію" і провести вибори на окупованих територіях. Він також вважає, що "і з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів".

Пізніше Фокін заявив, що задоволений реакцією на свої слова і додав, що нібито «цитував положення Мінських домовленостей».

Також заступник голови української делегації в ТКГ звернувся до Верховної Ради і заявив про можливість проведення місцевих виборів на території окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

    Реклама на dsnews.ua