• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Росія звинуватила Україну і НАТО в підготовці "каральної операції" на Донбасі

На засіданні Постійної ради ОБСЄ представники Росії звинуватили Україну і країни НАТО в ескалації ситуації на Донбасі і нібито "підготовці каральної операції"

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми дуже вдячні усім державам, які виступили на сьогоднішньому засіданні та продемонстрували свою підтримку Україні. Це були практично всі держави-учасниці, хто взяв слово, крім Російської Федерації, звичайно", — заявив український посол.

За його словами, кількість держав, які виступали, "була значно більшою, ніж зазвичай", і заяви були зроблені "також тими державами, які раніше не виступали з питань російсько-українського збройного конфлікту". Низка делегацій європейських країн зробила окремі заяви додатково зі спільною заявою від імені ЄС.

"Ми були дуже раді, що почули, додатково до виступу від імені Євросоюзу, також Литву, Латвію, Естонію, Францію (також від імені Німеччини), Польщу, Італію, Болгарію, Чехію. Крім того, виступили ще Велика Британія, Сполучені Штати, Канада, Швейцарія, Норвегія, Туреччина, Грузія, а також головуюча в ОБСЄ Швеція. Усі ці виступи продемонстрували, що інтерес до цієї теми не був формальним", — сказав дипломат.

Він повідомив, що в своїх виступах країни-учасниці закликали російську сторону "діяти відповідально і дотримуватися своїх зобовʼязань, як за Віденським документом, так і взагалі в рамках ОБСЄ".

"Держави-учасниці закликали до деескалації та конструктивних консультацій. Майже усі делегації закликали надати відповіді на ті практичні питання, які були порушені під час зустрічі: хто, де і як пересувається, якими силами, коли це закінчиться", — заявив Цимбалюк.

За його словами, для деескалації ситуації країни надали низку рекомендацій в різних сферах — "як суто у військово-політичному сегменті, так і у політичному та людському вимірах", а також в боротьбі з дезінформацією.

Росія на засіданні була представлена ​​не на високому рівні глави делегації, а на робочому рівні — радником. Цей російський представник заявив, що військова діяльність ВС РФ нібито не є "суттєвою" і тому Росія не бачить необхідності інформувати країни-учасниці про таку діяльність. Також російська делегація використовувала засідання для чергових маніпуляцій і спроб звинуватити Україну та країн НАТО в ескалації, заявивши, що це нібито Україна готується до "каральної операції на тлі мінімальної активності РФ".

Як повідомляла "ДС", міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що РФ перекинула на свої західні кордони дві армії і три зʼєднання ВДВ нібито для "виконання навчально-бойових завдань".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua