• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Росіяни вболівають за Україну на Євро-2020 та хочуть завершення війни на Донбасі, — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що російські вболівальники підтримують збірну України в матчах футбольного Євро-2020

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив у інтервʼю Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

Так, журналіст припустив, що, на тлі успішних виступів нашої команди на турнірі, у російському суспільстві зростають очікування щодо того, що війна нарешті припиниться.

"Якщо неупереджено поглянути на суспільні настрої в Росії, то вочевидь побачимо чітке та масштабне суспільне очікування рішень для реального припинення війни проти України. Російський народ точно не хоче будь-яких ескалацій і кривавих експансій. Згадайте ту хвилю щирої цікавості, яка виникла одразу після моєї пропозиції президенту Росії зустрітись і знайти шлях до миру. Це не штучна цікавість, це реальні очікування, які є", — відповів Зеленський.

Він додав, що в Україні розуміють, що сьогодні російське суспільство "не може ставити питання відкрито про війну та про ціну війни".

"Але також прекрасно розуміємо, що в російському суспільстві немає бажання продовжувати агресію проти України. Зрозуміло, що машина пропаганди, яка вже давно працює в Росії, заганяє людей у повне нерозуміння правил сучасного світу та у ненависть стосовно сусідів. Зрозуміло, що це відображається й у державній політиці Росії – вкладаючись у пропаганду, вони самі несвідомо чи підсвідомо споживають цю пропаганду і підкоряються їй. Але якщо цю пропаганду та всі штучні агресивні процеси прибрати, ситуація виглядатиме зовсім інакше", — зазначив президент.

Він припустив, що глава Кремля Володимир Путін сам знаходиться під впливом російської пропаганди.

"Можливо, якщо й сам президент Росії вийде з-під впливу цієї пропагандистської картини, то буде очевидним, що нам дійсно є про що розмовляти. Не про міфи, а про реалії", — розповів Володимир Зеленський.

Як повідомляла "ДС", глава МЗС України Дмитро Кулеба нагадав, що повну відповідальність за провалля між українцями і росіянами несе президент Росії Володимир Путін, який розв’язав агресію проти нашої країни.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua