• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Російські окупанти на 15 років заборонили Джемілєву в'їзд до Криму

Національному лідеру кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Мустафі Джемілєву продовжили заборону на вʼїзд до Росії та окупованого нею Криму до 2034 року

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать матеріали кримінальної справи проти Джемілєва, представлені на засіданні підконтрольного Росії суду в Армянську, інформує "ДС".

Як випливає з відповіді управління із захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом російської ФСБ, заборона на вʼїзд була ухвалена 5 березня 2019 року строком на 15 років – до 5 березня 2034 року, пишуть Крим.Реалії.

Нагадаємо, Росія заборонила Джемілєву вʼїзд до Криму після анексії півострова у 2014 році, але термін дії тієї заборони закінчився ще 19 квітня 2019 року. 

Управління Слідкому Росії в Криму 13 квітня 2020 року висунуло Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу: "перетин держкордону Росії іноземним громадянином, вʼїзд яким до Росії не дозволений, вчинений групою осіб за попередньою змовою (ч. 3 ст. 322 КК Росії); недбале зберігання вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ст. 224 КК Росії); незаконне придбання і зберігання боєприпасів (ч. 1 ст. 222 КК Росії)".

Джемілєв та його захист мають намір "довести абсурдність звинувачень російської сторони" в Європейському суді з прав людини у тих кримінальних справах, які порушені проти нього в окупованому Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua