• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Росія готує своїх бойовиків до наступу на Донбасі, — правозахисники

Російські окупаційні війська готуються до бойових дій на Донбасі, про що свідчать постачі палива, техніки та найманців, а також часті навчання

Реклама на dsnews.ua

До такого висновку прийшли в Східній правозахисній групі за підсумками двотижневого дослідження ситуації в ОРДЛО, інформує "ДС".

Так, правозахисники встановили, що через КПП "Довжанський" і "Малинівка" проходять колони з дизельним паливом, причому поставки здійснюються у вечірній і нічний час. Також в нічний час з РФ в ОРДЛО заходять колони з військовою технікою, через КПП "Ізварине", що було двічі зафіксовано місцевими жителями в лютому 2021 року.

Крім цього, в ОРДЛО почали повномасштабну роботу полігони, місцеві жителі повідомляють, що на полігонах чутні вибухи та постріли. Заняття з бойової підготовки з новобранцями йдуть кожен день.

Також в Правозахисній групі повідомляють, що "Союз добровольців Донбасу" проводить вербування добровольців з РФ для участі в бойових діях на території України — подібні повідомлення розіслані по всіх відділеннях Організації. До того ж в окупованих містах Донбасу на ринках помітили солдат РФ, які закуповували харчові продукти.

"Місцеві жителі повідомляють, що їх відмінні риси — це нова випрасувана форма, відсутність шевронів на рукавах, акцент і інше", — відзначили правозахисники.

Також повідомляється, що протягом лютого 2021 року з командирами підрозділів "народної міліції НВФ ЛНР" проведені заняття з координації дій з іншими підрозділами в умовах бойових дій. А по маршруту Алчевськ-Стаханов-Первомайськ були доставлені лісоматеріали для зміцнення позицій на ділянці лінії фронту.

Як повідомляла "ДС", 8 березня російські окупаційні війська три рази обстріляли позиції ВСУ на Донбасі.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua