• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Росія порушує договір про нерозповсюдження ядерної зброї, — Кравчук

Блокування російськими терористами доступу інспекторів МАГАТЕ до ядерного матеріалу на окупованій території Донбасу є фактичним порушенням Росією договору про нерозповсюдження ядерної зброї

Леонід Кравчук
Леонід Кравчук / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук на засіданні ТКГ, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Контактної групи.

"Блокування доступу інспекторів МАГАТЕ до ядерного матеріалу на тимчасово окупованих територіях — це ознаки свідомого порушення Російською Федерацією Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", — підкреслив він.

У звʼязку з цим Кравчук звернув увагу спецпредставника глави ОБСЄ Хайді Ґрау на те, що єдиною причиною ненадання Україні розширеного висновку за результатами застосування гарантій МАГАТЕ в 2020 році стала неможливість проведення інспекції на окупованих територіях через блокування Росією вирішення цього питання по суті.

Глава української делегації також підкреслив, що своїми діями "Росія дискредитує себе, в першу чергу, як член (МАГАТЕ — ред.) і, в другу, — як постачальник ядерних послуг та технологій до третіх країн".

Як повідомляла "ДС", МАГАТЕ має намір вести переговори про стан ядерних обʼєктів на окупованій території Донбасу та Криму тільки з Україною.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua