• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Росія викрала 23 тисячі українських дітей: доля 21 тисячі невідома

Російські окупанти незаконно вивезли з України близько 23 тисяч дітей. Зв'язок вдалося встановити з понад двома тисячами з них

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"В рамках інформаційної взаємодії з Національним інформаційним бюро на сьогоднішній день у нас є відомості про понад 23 тис. дітей, яких депортовано на територію Російської Федерації. На цей час на підконтрольну уряду України територію вдалося повернути понад 600 таких дітей, ще з понад двома тисячами дітей вдалося встановити зв'язок. На цей час доля близько 21 тис. дітей залишається невідомою", – сказав він.

Добросердов зазначив, що, з огляду на кількість фактів депортації дітей, далеко не завжди подано заяву до поліції, відповідно не в усіх випадках у близьких родичів відбираються проби ДНК.

За його словами, у короткостроковій перспективі планується зіставити список дітей, зниклих безвісти за особливих обставин, який є у розпорядженні уповноваженого, зі списком, який є у розпорядженні Мінреінтеграції, щодо депортованих дітей, "з метою виявлення усіх випадків, по яких до Національної поліції України не подано заяву про розшук дитини, та відповідно їх розшук не здійснюється, що унеможливлює поміщення відомостей до нашого Реєстру та надання статусу "особи, яка зникла безвісти за особливих обставин" й відповідно виконання Україною усіх зобов’язань щодо розшуку таких осіб".

Після цього, як зазначив Добросердов, "нами заплановано здійснити пошук близьких родичів або членів сімей депортованих дітей з метою відновлення сімейних зв’язків та відібрання від них біологічних зразків.

Він також нагадав, що в Росії часто змінюють прізвище, ім'я та ім'я по батькові дітей, установчі анкетні дані, надають громадянство РФ "з метою розірвання тісного політико-правового зв’язку з Україною, знищення самоідентифікації цих дітей, а також здійснення їх інтеграції в російське суспільство".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua