• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Росія програла, а "Мінськ" можна не виконувати, — Арестович

Росія зазнала політичної поразки, оскільки не змогла нав'язати світу свою трактовку Мінських угод, а самі домовленості не є обов'язковими до виконання

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник глави Офісу президента, спікер української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

Він акцентував, що Мінські домовленості не є міжнародно-правовим документом, обовʼязковим до виконання.

"Це добровільна згода сторін… Мінські угоди не є обовʼязковими. Російська Федерація прямо бреше світовій спільноті, послідовно закидаючи в інформаційний простір (зокрема і в наш) те, що нібито "Мінськ-2" є обовʼязковим до виконання за рішенням Ради безпеки ООН. Це пряма брехня, яку дезавуювали неодноразово, зокрема і в Раді безпеки ООН", — сказав спікер української делегації в ТКГ.

Арестович нагадав, що в лютому Рада безпеки ООН провела засідання, присвячене 6-річчю з моменту підписання Комплексу заходів з виконання Мінських угод.

"У лютому Леонід Макарович [Кравчук] брав участь [в засіданні Ради безпеки ООН] в режимі відеоконференції, а я поруч був. І російському представнику чітко процитували англійський варіант із перекладом, де сказано "вітає і схвалює" [Мінські домовленості]. Але формулювання "вітає і схвалює" не робить зобовʼязальними ці угоди", — пояснив він.

Головною ознакою того, що Мінські домовленості не є зобовʼязуючими, є відсутність відповідальності за їх невиконання, підкреслив спікер української делегації в ТКГ.

Арестович додав, що основна проблема Мінських домовленостей полягає в тому, що вони виписані "розмито". Це дозволило Росії трактувати домовленості по-своєму. Але спроби Кремля навʼязати світу свою трактовку документа, за його словами, провалилися.

"Не допомогла ані кров мирних жителів і військових, яку вони намагаються проливати, ані безпрецедентний тиск на Україну, ані інтриги проти Франції та Німеччини, ані спроби тиснути на ОБСЄ, ані спроби використовувати проросійське лобі навколо президента Байдена — нічого з цього не допомогло. Повний провал російської політики… Гачка Мінських угод більше не існує. Ані Мінських угод, а саме гачка Мінських угод, тобто російського варіанту їхнього тлумачення", — зазначив він.

Крім того, 2 вересня зʼявилася інформація, що Росія відмовляється продовжувати місію ОБСЄ на російсько-українському кордоні. Це, за словами Арестович, є "прямим виходом з Мінських угод".

Як повідомляла "ДС", США в сьому річницю підписання Мінських домовленостей закликали Росію припинити агресію проти України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua