• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Припиніть конфлікт, який самі почали": США звернулись до Росії в річницю підписання "Мінська"

Сполучені Штати Америки зробили заяву в сьому річницю підписання мінських домовленостей між Україною та Росією щодо урегулювання на Донбасі. США закликали Росію виконати взяті на себе зобовʼязання

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні посольства США в Києві, передає "ДС".

США вимагають, щоб Росія дозволила місії ОБСЄ проводити спостереження на українсько-російському кордоні та звільнила незаконно затриманих осіб.

"Росія має вивести свою зброю та сили та повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами. Росія має взяти на себе відповідальність за припинення конфлікту, розпочатого нею на сході України", — заявили в посольстві США.

У вересні 2014 року Україна, Росія та ОБСЄ підписали так званий "Мінський протокол" — угоду про перемирʼя та врегулювання конфлікту на Донбасі. Пізніше, у лютому, сторони підписали новий документ, який визначав план виконання домовленостей.

Наразі Україна та Росія по-різному трактують цей документ. Москва вимагає, щоб домовленості виконувалися в тій почерговості, що визначена в документі, однак Україна з цим не згодна і наполягає на тому, щоб спочатку Росія вивела свої війська з окупованого Донбасу.

Нагадаємо, нещодавно радник глави Офісу президента, спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявив, що той факт, що виконання Мінських угод не стояло в порядку денному переговорів президентів України та США у Білому домі, є поразкою Кремля. Відтак за підсумками переговорів Зеленського і Байдена, "Україна знялася з гачка Мінських угод".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua