• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Росія в ПАРЄ зажадала розглянути воду в Крим і санкції проти кума Путіна

Російська делегація вимагає розгляду в ПАРЄ питання про постачання води в окупований Крим і санкції проти народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в своєму Telegram-каналі повідомив член української делегації в ПАРЄ, народний депутат від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко, передає "ДС".

"Письмові листи з вимогою висловити свою позицію з цих питань подав Комітету міністрів Ради Європи глава російської делегації в ПАРЄ, українофоб, єврофоб і антисеміт Петро Толстой", — написав Гончаренко.

За його інформацією, Толстой звинуватив Україну в тому, що перекриття води з Дніпра для Криму — це "колективне покарання кримчан за їхню політичну позицію".

"Що ще більш цинічно, Толстой посилається на низку конвенцій, які нібито порушує України, а також на складність становища … кримських татар! Варто нагадувати, що РФ прямо зараз проводить репресії проти кримських татар? І чому Толстой не згадав про Четверту Женевську конвенцію, що покладає відповідальність за населення окупованих територій на державу-окупанта? І низку міжнародних документів, які визначають Росію як окупанта Кримського півострова?" — обурився депутат.

Також Толстой вимагає розглянути питання запровадження санкцій проти Медведчука і його телеканалів. За словами Гончаренка, росіянин назвав це рішення української влади "наступом на свободу слова".

"Взагалі смішно, тому що Росія і свобода слова — слова-антоніми", — резюмував Гончаренко.

Нагадаємо, в лютому Рада національної безпеки і оборони України включила політика Віктора Медведчука і його дружину Оксану Марченко в список санкцій. Санкції запровадили через фінансування тероризму. Їх запровадження підтримали всі члени РНБО одноголосно.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua