• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Россія зірвала засідання ТКГ щодо обміну полоненими: перенесли на завтра

Реклама на dsnews.ua

Гуманітарна підгрупа Тристоронньої контактної групи із врегулювання конфлікту на Донбасі з вини російської сторони не змогла добитися під час відеоконференції обговорення питання обміну взаємно утримуваних осіб та пошуку безвісти зниклих людей

Про це повідомила у Facebook Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі, передає "ДС".

Зазначається, що російська сторона, попри раніше укладені домовленості, відмовилася пропустити мешканців Луганщини в обидва боки за лінію розмежування, щоб вони могли скористатися послугами Центру надання адміністративних послуг, відділення «Ощадбанку» та банкомати на КПВВ у Щасті, пояснюючи відмову дрібними технічними деталями.

"Через демарш російських представників Україна не змогла домогтися обговорення двох інших важливих питань, перемовини щодо яких були узгоджені для вирішення сьогодні: питання обміну взаємно утримуваних осіб та питання пошуку безвісти зниклих осіб", — йдеться у повідомленні.

Водночас в українській делегації заявили, що завдяки твердій позиції керівника гуманітарної підгрупи народного депутата України Галини Третьякової та сприянню координатора підгрупи Тоні Фріша на переговорах вдалося досягнути певного просування в обговорені умов розблокування російською стороною роботи КПВВ.

"Конкретні умови будуть обговорені завтра, під час загального засідання ТКГ на рівні глав делегацій", — повідомив речник української делегації Олексій Арестович.

Нагадаємо, Україна заявила, що 10 листопада відкриває всі КПВВ : в Донецькій області — КПВВ "Гнутове", "Новотроїцьке", "Марʼїнка", "Майорське"; на Луганщині — "Станиця Луганська", "Щастя" і "Золоте". Однак "ЛНР" сказала, що не відкриватиме зі свого боку нові КПВВ "Щастя" і "Золоте" 10 листопада. У свою чергу, "ДНР" сказала, що буде як і раніше відкривати "Оленівку" два дні на тиждень, а інші КПВВ залишить закритими.

    Реклама на dsnews.ua