• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Російські авіаперевізники не припиняли польоти в Крим через українських стрільб

Реклама на dsnews.ua
Авіасполучення з Кримом у зв'язку з навчальними стрільбами Збройних сил України не порушувалося, однак вильоти і прильоти в аеропорт Сімферополя затримуються

Про це повідомило джерело в авіадиспетчерських службах Росії, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Польоти російських авіакомпаній на півострів Крим здійснюються в штатному режимі. Оголошені Києвом у зв'язку зі стрільбами, а пізніше зміну за межі Росії небезпечні для польотів цивільних суден зони розташовані далеко від повітряних трас, за якими здійснюється авіасполучення між Кримом та іншими російськими регіонами. Тому загрози безпеки польотів для цивільних судів немає", - сказав джерело.

У свою чергу, Київ визначив межі небезпечних зон, частково зачіпають російські територіальні води поблизу Криму, оголошені без прив'язки до стрільб.

"Ці зони також лежать поза маршрутів літаків російських авіакомпаній. Однак ряд іноземних перевізників, маршрути яких пролягають через український повітряний простір поблизу Одеси і торкнулися "небезпечними зонами" російський повітряний простір поблизу Криму, змушені дотримуватися оголошені Києвом НОТАМы і прокладати транзитні маршрути в обліт цих територій", - сказав він.

Між тим, за даними онлайн-табло аеропорту Сімферополя, на виліт вдень у четвер затримуються 4 літака в Москву. На приліт затримуються 5 літаків з Москви і Санкт-Петербурга.

Нагадаємо, що Україна 1-2 грудня проводить ракетні стрільби у повітряному просторі в районі окупованої Росією Криму. Українські військові проводять контрольно-льотні випробування керованих зенітних ракет середньої дальності С-300.

Українські військові заявили, що найближча точка наближення до повітряного простору Криму в ході навчань зі стрільбами становить не більше 30 кілометрів.

Як повідомляла "ДС", у відповідь на це Росія офіційно пригрозила ракетним ударом у разі проведення Україною військових навчань поруч з Кримом.

    Реклама на dsnews.ua