• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Розслідування по катуванням українців в Донецьку заблоковано. Колишній вʼязень сподівається лише на Зеленського

Розслідування щодо концтабору "ДНР" "Ізоляція" в прокуратурі та МВС повністю заблоковано і президент Володимир Зеленський має особисто втрутитися в ситуацію

Концтабір "ДНР" "Ізоляція"
Концтабір "ДНР" "Ізоляція"
Реклама на dsnews.ua

Про це колишній вʼязень бойовиків "ДНР" а нині експерт з окупованої частини Донбасу Українського інституту майбутнього Станіслав Асєєв написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє "ДС".

"Всі півтора роки на свободі я тільки те і роблю, що розповідаю про "Ізоляцію" скрізь, де це тільки можливо. Ми поставили це питання окремим пунктом у "Мінську". Видали книжку, яка вже перекладена чотирма мовами. Роздаємо її західним дипломатам, включно з Головою ОБСЄ. Привернули детальну увагу ООН до "Ізоляції". Зняли декілька документальних фільмів, та тільки я дав десятки інтервʼю, не рахуючи інших полонених. Більше того: встановлені фото та особисті дані майже всієї адміністрації "Ізоляції", що є особистою заслугою нашого МВС — хлопці за рік зробили те, чого ніхто не робив всі 7 років", — нагадав Асєєв. 

Він розповів, що з цією інформацією нещодавно мав відбутися загальнонаціональний брифінг разом з МВС та генпрокуратурою, щоб показати цих злочинців всьому світу, включно з їх російським громадянством.

"Але за два дні до брифінгу він був скасований у генпрокуратурі. Через декілька днів після цього відсторонено від посади Гюндуза Мамедова, який вів "Ізоляцію" та десятки інших справ. Щойно мені задзвонили та повідомили, що прокурорів, які роками збирали докази воєнних злочинів РФ, взагалі можуть вивести поза штат. Повністю заблокована й робота МВС по напрямку "Ізоляції": без прокуратури неможливі підозри", — розповів колишній вʼязень бойовиків.

В цій ситуації Асєєв звернувся особисто до президента Володимира Зеленського.

"Шановний Володимир Зеленський! Гюндуз Мамедов — один з небагатьох людей у владі, хто був на своєму місці. Його усунення з посади не тільки створило критичну ситуацію у генпрокуратурі, але й в перспективі нівелює всі справи по ключовим воєнним злочинам РФ проти України. Сім років вбивств, катувань та страждань людей можуть бути поховані за банальною бюрократією. У звʼязку з цим дуже прошу Вас як Гаранта Конституції втрутитись у ситуацію, аби повернути Гюндуза Мамедова на посаду та розблокувати роботу "департаменту війни" Генеральної прокуратури", — написав Асєєв.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua