• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Розслідування щодо Фаріон триває, - СБУ

Розслідування Служби безпеки щодо висловлювань викладачки "Львівської політехніки", колишньої нардепки Ірини Фаріон триває

Фото з соцмереж
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила СБУ у відповідь на запит "Громадського", передає "ДС".

В СБУ зазначили, що проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні, де, зокрема, досліджуються обставини можливого вчинення Фаріон порушення таємниці листування та недоторканості приватного життя (ч. 2 ст. 163 та ч. 1 ст. 182 Кримінального кодексу України).

Правоохоронці повідомили, що у цьому провадженні також досліджується можливе вчинення Фаріон порушення рівноправності громадян (ст. 161 ККУ), а також — образа честі та гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю (ст. 453-1 ККУ). Наразі досудове розслідування триває.

Як повідомляла "ДС", 8 листопада 2023 року екснардепка у інтерв'ю заявила, що не може назвати українцями російськомовних бійців ЗСУ. 15 листопада СБУ розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій Ірини Фаріон.

Крім того, у своїх соцмережах фігурантка опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника. Це стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб.

Через протеести студентів Фаріон звільнили з навчального закладу. Однак в червні за рішенням суду Національний університет "Львівська політехнівка" поновив Іріну Фаріон на посаді професорки кафедри української мови, а також виплатить їй більше 120 тисяч грн.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua