• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Розвідка попередила, що російські фармацевти можуть використовувати жителів ОРДЛО як піддослідних кроликів

Під виглядом вакцинації від коронавірусу препаратом "Супутник V" Росія проводить кампанію зі щеплення вакциною "Супутник Light", яку не схвалено жодною міжнародною організацією

ілюстративне фото
ілюстративне фото / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України, передає "ДС" з посиланням на Facebook-сторінку Генштабу Збройних сил України.

"Sputnik Light", розроблена на основі вакцини "Sputnik V", не отримала погодження для використання від Європейського агентства з лікарських виробів (European Medicines Agency) і Всесвітньої організації охорони здоров'я (World Health Organization). Схвалення ВООЗ має важливе значення для поширення вакцини в рамках ініціативи глобального доступу до вакцин від коронавірусу, яка надає препарат для вакцинації бідним країнам ", — зазначено в повідомленні.

"У той час як Україна вакцинує своїх громадян кращими і найдорожчими вакцинами, які використовують всі цивілізовані країни. І навіть це Росія робить неофіційно, намагаючись приховати факти завезення вакцини в ОРДЛО", — підкреслюють в Міноборони.

У міністерстві зазначили, що на жителях тимчасово непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей можуть просто відчувати новий російський препарат.

"Жителі тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях України можуть стати банально піддослідними кроликами для російських фармацевтів, які випробовують на них новий варіант своєї вакцини "Sputnik Light", перш ніж запропонувати її росіянам", — повідомляють українські військові.

Вони уточнюють, що однокомпонентна російська вакцина "Sputnik Light" може мати в рази більше побічних ефектів, ніж двокомпонентний "Sputnik V".

"Провівши випробування своєї сумнівної вакцини на жителях тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України, РФ не буде нести за загибель або хвороби людей жодної відповідальності, в той час як результат її випробувань на громадянах Росії повністю ляже на плечі російських фармацевтів. Скільки людей вб'є ця вакцина насправді — не дізнається ніхто", — підсумували в Міноборони.

Нагадаємо за словами речника президента РФ Дмитра Пєскова, Кремль поки не планує допускати зарубіжні вакцини проти коронавірусу в Росію, тому що нібито вистачає своїх вакцин.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua