• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Рух "ЧЕСНО" стверджує, що піймав ще одного депутата на кнопкодавстві

Реклама на dsnews.ua

Представники Руху "ЧЕСНО" стверджують, що нібито піймали народного депутата з групи "Довіра", мажоритарника з Івано-Франківщини Андрія Іванчука на неособистому голосуванні у Верховній Раді

Це сталося на пленарному засіданні Верховної Ради 5 листопада, під час голосування щодо ухвалення за основу законопроєкту №4100 про внесення змін до Бюджетного кодексу України, повідомляє "ДС" з посиланням на Рух ЧЕСНО.

На відео можна побачити, як Іванчук стоїть боком у ложі, тримаючи руки біля двох пультів для голосування у двох різних рядах. Судячи з табло в залі ВРУ, на кнопку "за" на першому, ближчому пульті депутат натиснув майже відразу, як тільки-но розпочався відлік 10 секунд, відведених на голосування. Ближче до завершення цього часу Іванчук протягує ліву руку туди, де розташований інший пульт, та на мить повертає голову в той бік. За декілька миттєвостей те місце також запалюється зеленим світлом на табло.

В "ЧЕСНО" стверджують, що на цьому місці сидить нардеп Олег Синютка, який балотується в мери Львова. Проте за даними ВР Синютка не голосував за законопроєкт №4100, він був відсутній. Якщо Іванчук "кнопкодавив", то робив це за якогось іншого депутата, проте встановити, замість кого він голосував — неможливо. За системою "Рада-3" парламентар може голосувати з будь-якого місця в парламенті. Таким чином Іванчук міг проголосувати за будь-якого з колег, хто передав йому свою картку народного депутата.

Це вже 51-й факт кнопкодавства, зафіксований у ВРУ 9-го скликання, та другий факт, який підпадає під ст. 364-2 Кримінального кодексу України, що передбачає кримінальну відповідальність за голосування замість іншого нардепа в парламенті.

    Реклама на dsnews.ua