• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Керівництво ДБР вимагав заарештувати "Прямий" канал, - слідчий

Реклама на dsnews.ua
Керівники Держбюро розслідувань вимагали від слідчої групи визнавати телеканал "Прямий" речовим доказом з подальшим його арештом в одному з кримінальних проваджень щодо п'ятого президента Петра Порошенка

Про це розповів керівник слідчої групи ДБР, який веде більшість справ проти Порошенка, Олег Корецький в інтерв'ю "Прямим", передає "ДС".

Він зазначив, що у "справі телеканалу Прямий" немає складу злочину.

"Коли ми приходили на наради зі слідчими, які проводив той самий Бабіков (перший заступник ДБР Олександр Бабіков - ред.), однозначно, вони давали вказівки зробити так або інакше. Але ми в основному чинили так, як ми вважали за потрібне... Чому "Прямий" у мене і забрали три місяці тому? Тому що нам це було нецікаво. Я кажу: "Ми не будемо... там немає складу злочину, це виробництво треба закривати. Якщо не хочете закривати, таке рішення приймати, то направляєте його по підслідності в податкову, ще кудись", - заявив Корецький.

Він зазначив, що у його слідчої групи забрали дані кримінальні провадження.

"Той же "Прямий"... Коли я прийшов до керівництва і кажу, що треба приймати рішення про закриття кримінальних проваджень, тому що там немає складу або події злочину", - сказав він.

"Кримінальне провадження у слідчих в березні забрали в інший відділ розслідувати. Тому що ми не погоджувалися... Я не можу розкривати таємницю слідства до кінця. Але ми вважали свою лінію проводити, а не те, що вони там хотіли", - розповів він.

На питання, хто саме віддавав накази, Корецький відповів: "Я не буду говорити прізвища слідчих. Але вони говорили, що керівництво ДБР, а це безпосередньо може давати і заслуховує всі ці виробництва - це Бабіков".

"Вони (слідчі - ред.) кажуть, що звали на нараду, і, відповідно, чітко була поставлена задача - давай визнай ("Прямий") речовим доказом, і далі прокурори будуть звертатися за арештом телеканалу. Це дурниці, це абсолютні дурниці. І двоє слідчих відмовилися. І вони вже потім знайшли якогось слідчого, не знаю кого, що, мабуть, це рішення ухвалив. Тому що я не бачу матеріалів кримінального провадження. я не знаю, чи прийнято це рішення", - пояснив Корецький.

Нагадаємо, слідчий ДБР Корецький розслідує більшість кримінальних проваджень щодо п'ятого президента, лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка.

Як повідомляла "ДС", Олег Корецький публічно заявив про тиск на нього з боку керівництва Держбюро розслідувань у розслідуваннях виробництв, в яких фігурує Петро Порошенко.

За словами Корецького, прокурора, який не хотів оголошувати про підозру Петра Порошенка у справі про призначення Сергія Семочко першим заступником глави Служби зовнішньої розвідки, звільнили. За його словами, глава ДБР Олександр Бабіков особисто визнав, що в "справі Семочко" немає складу злочину.

Крім того, Корецький закрив кримінальну провадження щодо Порошенка, яке стосувалося продажу ЗАТ "Завод Кузня на Рибальському".

У Держбюро розслідувань заперечують факти тиску на слідчих і стверджують, що заяви Корецького політично мотивовані.

    Реклама на dsnews.ua