• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Румунія просить Україну не визнавати молдавську мову

Румунія звернулася до України із проханням офіційно заявити про невизнання молдавської мови

Дан Некулеску
Дан Некулеску
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві МЗС Румунії, передає "ДС".

Повідомляється, що напередодні держсекретар румунського МЗС Дан Некулеску приймав заступника голови Офісу президента України Ігоря Жовкву. Сторони обговорили відносини між країнами з акцентом на становищі румунської національної меншини в Україні, а також питання безпеки на Чорному морі.

Румунська сторона підтвердила, що права румунської меншини в Україні залишиться центральним питанням двостороннього порядку денного.

"Держсекретар повторив у цьому контексті вже звернене до української сторони прохання про офіційне визнання відсутності так званої "молдавської мови", — йдеться в заяві.

Крім того, румунська сторона висловила зацікавленість у відкритті нових прикордонних пунктів пропуску.

Зазначимо, згідно з Конституцією Молдови державною є молдавська мова. Водночас у Декларації про незалежність йдеться, що державною є румунська мова. Конституційний Суд Молдови у 2013 році визначив вищу силу тексту Декларації над Конституцією.

Нагадаємо, 19 червня міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску під час зустрічі з главою МЗС України Дмитром Кулебою звернувся з офіційним проханням визнати молдавську мову "неіснуючою".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua