• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Русини з Чехії, які скаржилися Земану на Україну, відвідали Крим

Реклама на dsnews.ua
Посольство України в Чехії обурене візитом представників керівництва "Всесвітньої Ради Підкарпатських русинів" в окупований Росією Крим

Про це повідомляє "ДС", посилаючись на прес-центр українського посольства.

"Посольство України в Чеській Республіці звернуло увагу на повідомлення деяких засобів масової інформації" в окупованому Росією Криму про незаконне відвідування окремими громадянами Чехії окупованого півострова. Більшість учасників цієї групи вже не вперше порушують українське законодавство щодо відвідування окупованій території Автономної Республіки Крим. Хотіли б у зв'язку з цим їм лише нагадати, що за порушення порядку в'їзду на окуповані території передбачена не тільки адміністративна, але й кримінальна відповідальність", - йдеться в тексті повідомлення.

Крім того, у посольстві додали, що представники русинів не просто відвідували Крим, але й обговорили з представниками російської окупаційної влади питання про "налагодження поїздок туристичних груп" з Чехії на півострів. У дипломатичному відомстві додали, що такі дії є прямим порушенням режиму санкцій ЄС.

"У зв'язку з цим закликаємо компетентні органи Чеської Республіки перевірити цю інформацію і, в разі її підтвердження, вжити відповідних заходів до осіб, які закликають до порушення санкцій або вже їх порушують", - зазначили дипломати.

Важливо також додати, що серед відвідали Крим русинів були і керівники "Всесвітньої Ради Підкарпатських русинів", з якими нещодавно зустрівся президент Чеської Республіки Мілош Земан.

"На жаль, це є ще одним підтвердженням того, що ця організація діє в руслі і, очевидно, під керівництвом Кремля, з метою дестабілізації ситуації в Україні. Очікуємо, що дії зазначених осіб отримають засудження з боку чеських компетентних органів чеської громадськості", - додали в дипломатичному представництві.

    Реклама на dsnews.ua