• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Russia, goodbye: опубліковано закон про розірвання договору про дружбу з Росією

Реклама на dsnews.ua
В офіційному друкованому виданні парламенту "Відомості Верховної Ради України" опублікований закон про припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство України з Росією

Про це сьогодні повідомила прес-служба Верховної Ради, передає "ДС".

Закон про припинення Договору про дружбу з Росією був прийнятий Верховною Радою 6 грудня 2018 року.

"Припинити з 1 квітня 2019 дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, скоєного 31 травня 1997 у Києві і ратифікованої Верховною Радою України 14 січня 1998 року", - говориться в тексті закону.

У документі наголошується, що Росія, здійснивши збройну агресію проти України, порушила Договір про дружбу, співробітництво і партнерство.Припинення дії Договору не звільняє Україну від зобов'язань по його виконанню і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання Договору до припинення його дії.

Великий договір між Україною та Російською Федерацією був підписаний 31 травня 1997 року в Києві строком на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти).Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

У Кремлі "висловили жаль" з приводу того, що Україна не підписала "договір про дружбу".

    Реклама на dsnews.ua