• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Рябошапка прикриває власні помилки і не згадує про знищення робочих місць і втрати бюджету, - УЛФ

Колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявами по справі Писарука-Бахматюка лише намагається прикрити власні процесуальні помилки

Руслан Рябошапка
Руслан Рябошапка
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в коментарі групи компаній "Укрлендфармінг" щодо заяв Рябошапки в інтерв’ю виданню "Бабель".

В інтерв’ю Рябошапка заявив, що "генпрокурор блокує провадження щодо колишнього власника VAB банку Олега Бахматюка".

"Колишній чиновник заявляє, що його наступниця ніби не дає НАБУ довести справу до вироку. При цьому саме з благословення пана Рябошапки його заступник Віталій Касько з порушенням вимог КПК і процесуальних термінів підписав незаконну постанову і відновив давно розслідувану кількома правоохоронними органами і закриту рішеннями судів справу. Справу, яка не може бути доведена до обвинуваченого вироку саме за абсурдністю обвинувачень і явною замовністю", — заявили в "Укрлендфармінг".

В компанії також підкреслили, що ця справа була відкрита в першу чергу проти колишнього в.о. голови НБУ Олександра Писарука, але Рябошапка про це не згадує. УЛФ пояснє це тим, що Рябоашпка "напряму заявляє, що хоче повернутися в крісло генпрокурора і розраховує на підтримку Заходу".

"Обвинувачення проти Писарука, колишнього співробітника МВФ, банкіра з репутацією в західних ділових і урядових колах, обвинувачення, які НАБУ з подачі Рябошапки так і не спромоглося довести, є тим незручним моментом, який експрокурор усіляко намагається обійти у бажанні повернутися до раніше займаної посади", — йдеться в заяві компанії.

В УЛФ нагадали, що справа проти Олександра Писарука і акціонера компанії Олега Бахматюка була відкрита через обвинувачення у нібито нецільовому використанні коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року. Але висновки офіційних експертиз, перевірок Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням – їх отримали вкладники банку. Ця справа розслідувалася усіма можливими правоохоронними органами і за рішеннями судів була закрита: підозри не підтвердились.

"Більш того, незаконно відновлена правою рукою Рябошапки паном Каськом справа, яку ні Рябошапка, ні сам Касько навіть не читали, також розвалюється: Олександра Писарука за 1,5 роки так званого "слідства" працівники НАБУ допитали аж один раз, і не отримавши жодних підтверджень підозрам у цій сфабрикованій справі, втратили будь-який інтерес до цього розслідування", — заявили в УЛФ.

В компанії вважають, що саме тому Рябошапка не згадує прізвище Писарука у цій справі.

"Натомість згадує прізвище Бахматюка, і ось чому: коли немає чим похвалитись по результатах своєї роботи на посаді генпрокурора, пан Рябошапка намагається прикрити подібними заявами власні процесуальні помилки. Натомість Руслан Рябошапка на пару з директором НАБУ Артемом Ситником може похвалитись знищенням 13 000 робочих місць компанії "Укрлендфармінг", акціонером якої є Олег Бахматюк. Може похвалитись повністю зупиненим виробництвом на 37 підприємствах. Може похвалитись втратами для бюджету, який тільки за минулий рік недоотримав 1,5 млрд грн податків. Може похвалитись закритими фермами, в тому числі — унікальними племінними виробництвами. Може похвалитись закритими птахофабриками. Може похвалитись падінням ВВП через скорочення виробництва. Може похвалитись стрімким зростанням цін на харчові продукти внаслідок своїх незаконних дій", — йдеться в заяві.

"Сподіваємось в наступних інтерв’ю колишнього генерального прокурора окрім критики процесуальних дій своїх наступників у справі Писарука-Бахматюка почути і пояснення його власних дій, які були вчинені поза рамками правового поля, попри рішення судів усіх інстанцій, з порушенням підслідності і процесуальних термінів. Дій, які призвели до значних втрат для економіки країни, величезних втрат для бюджету, до втрат роботи тисячами людей. Врешті, і до репутаційних втрат України як правової держави в очах потенційних міжнародних інвесторів", — заявляє "Укрлендфармінг".

    Реклама на dsnews.ua