• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Рябошапка співпрацював із Портновим заради встановлення контролю над судовою системою, — "Слідство.Інфо"

Голова ОАСК Павло Вовк, тодішній заступник керівника Адміністрації президента Руслан Рябошапка та ексрегіонал Андрій Портнов у змові, ймовірно, впливали на зміну очільника Ради суддів України Олега Ткачука, тим самим заблокувавши судову реформу

Руслан Рябошапка
Руслан Рябошапка
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розслідуванні "Слідство.info", передає "ДС".

Копії записів розмов із кабінету голови Окружного адмінсуду Києва свідчать про змову між суддею Вовком, Русланом Рябошапкою і Андрієм Портновим, що ще у травні 2019 року спланували звільнення Олега Ткачука з посади голови Ради суддів України та просували свою кандидатуру - Вадима Бутенка (на той час заступника Ткачука). А потім — нинішнього голову Ради Суддів Богдана Моніча. Голова ОАСК особисто координував зустріч і Бутенка в АП з Русланом Рябошапкою.

Зокрема, в оприлюднених журналістами записах Вовк казав: "Цю ідею просували ми вдвох, я й Андрій, ще є такий Портнов. Ось. Він, але ми з ним не координували щодо того, що я хотів розширену зустріч, а він хотів, щоб Вадику (Вадиму Бутенку – ред.) дали повноваження. Я вважав, що Рябошапка сам відфільтрує це питання. Коротше, в результаті, що вийшло: Вадик зараз на зустрічі, Вадик там, на зустрічі, щоб якось зробити з цього картинку". Після цієї розмови 19 червня 2019 року була опублікована фотографія заступника голови АП Руслана Рябошапки та Вадима Бутенка, які тиснуть один одному руки. 

21 червня 2019 року Ткачук заявив про тиск на Раду суддів з боку влади та обіцяв звернутися до правоохоронних органів. У коментарі журналістам "Слідства.Інфо" Ткачук підтвердив, що заступник голови АП Рябошапка особисто дзвонив суддям, намагаючись на них тиснути. Руслан Рябошапка, до якого також звернулись за коментарем, на запитання журналістів не відповів.

Нагадаємо, що Руслан Рябошапка обіймав посаду заступника голови адміністрації президента Володимира Зеленського з травня по серпень 2019 року. Згодом Рябошапка обійняв посаду Генерального прокурора України та пропрацював на ній до березня 2020 року. У ході спільного брифінгу з керівником МВС та президентом Рябошапка звинуватив у вбивстві журналіста Павла Шеремета військових та волонтерів Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь попри відсутність мотивів і сумнівність озвучених доказів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua