• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

З 2019 року Україна закуповує вугілля у "Л/ДНР" за "білоруськими" схемами, – Кропачов

З 2019 року Україна знову купує вугілля на тимчасово окупованих територіях у так званих "Л/ДНР", тим самим фінансуючи терористів

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю Дмитру Гордону заявив український бізнесмен, фундатор групи компаній "Укрдонінвест" Віталій Кропачов.

Він підтвердив слова Дмитра Гордона тому, що сьогодні Україна купує вугілля з окупованих територій, тим самим утримує їх, дає гроші, на які, можливо, купується зброя, з якої вбивають українців.

"Ми це робимо з 2019 року", — заявив Кропачов.

За його словами, постачання вугілля здійснюється за так званими "білоруськими" схемами, коли вугілля з окупованих територій завозять до Білорусі, а з Білорусі – до України.

"Немає білоруського вугілля, його не існує. Воно – вугілля на тій території. І будь-яке прострочення закупівлі вугілля з тієї території – відбивається на бюджеті тієї сторони. І від цього сильно рефлексує Росія", — підкреслив бізнесмен.

Він зазначив, що "білоруські" схеми існують у вигляді документів і про них поінформовано Службу безпеки України.

Він також повідомив, що з 2016 по 2019 рік, коли було повністю закрито зону АТО та припинено транспортне сполучення, генерація України, зокрема, державна, забезпечувалася лише вугіллям місцевого виробництва. "З 2019 року – пішли "білоруські" схеми", — додав він, і нагадав, що у Білорусі взагалі немає власних шахт, які могли б постачати вугілля в Україну. "Там є пармезан, там є сир, ви ж знаєте", — сказав Кропачов.

На думку бізнесмена, сьогодні вугілля – єдиний товар, який можуть запропонувати Україні окуповані території. "Сьогодні на тих територіях вони можуть запропонувати нам вугілля. Цю схему було вільно задіяно, і ці "плівки Медведчука" – ми це все проходили", — зазначив він.

Кропачов також вважає, що зараз Україна фактично утримує тимчасово окуповані території. Також, на його думку, в Україні лобіюють офіційні закупівлі вугілля з "Л/ДНР", щоб спростити схему та не залучати Білорусь чи інші країни. "Сьогодні багато агентів впливу навіть у телеефірах кажуть: "Ми ж можемо вийти з цієї кризи дуже просто – купимо безпосередньо. Давайте поновимо з Донбасом відносини", — стверджує бізнесмен.

При цьому Кропачов вважає, що президент Володимир Зеленський може бути погано поінформований про ситуацію. "Президент багато чого не знає. Думаю, його обмежують, це ж не перша історія", — сказав бізнесмен.

Довідка. Кропачов народився 1973 року в Торезі (зараз – Чистяково) Донецької області. Один із головних напрямів діяльності підприємця – вугільний бізнес. У 2019 році Кропачов потрапив до рейтингу найбагатших українців, складеного журналом НВ та інвестиційною компанією Dragon Capital. Зі станом $101 млн він посів 63-е місце. 2020 року вартість активів бізнесмена впала до $81 млн, а 2021 року він вибув з рейтингу.

    Реклама на dsnews.ua