• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Відзавтра українські чоловіки призовного віку не зможуть отримати консульські послуги за кордоном, - ЗМІ

Всі консульства України з 23 квітня припиняють надавати послуги чоловікам призовного віку

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, повідомляє "ДС" з посиланням на ZN.UA.

"З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", у зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років", — йдеться у листі.

Консульські послуги чоловіки зможуть отримати лише для оформлення документів для повернення в Україну.

Розпорядження МЗС діє до отримання додаткових роз’яснень щодо порядку застосування положень Закону України щодо посилення мобілізації.

Пункти 6 та 16 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" передбачають:

6) встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів;

16) забороняти громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку у Міністерстві оборони України, Службі безпеки України чи Службі зовнішньої розвідки України, змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара або керівника відповідного органу Служби безпеки України чи Служби зовнішньої розвідки України; обмежувати проходження альтернативної (невійськової) служби.

Нагадаємо, 17 квітня закон про окремі питання мобілізації, військового обліку та проходження військової служби було опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України". Він набуде чинності 17 травня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua