• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Саакашвілі проти високих податків: весь бізнес остаточно піде в тінь

Реклама на dsnews.ua
Податкові зміни, які прийняла Верховна Рада, тільки сприяють розвитку тіньових схем, замість того, щоб звільнити бізнес від тягаря

Про це заявив голова виконавчого комітету Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі в ефірі на телеканалі "Україна-24", передає "ДС".

Він звернув увагу на закон 1210, який підвищує акциз на стіки для системи нагріву тютюну IQOS на 270%.

"Це Так урочисто прийняли, мовляв, зараз гроші від цього надійдуть. А насправді, автоматично, жодна гривня не потрапить до бюджету. Ці кошти автоматично підуть у тінь, щоб на них заробляли. Вони думають, що ми всі недоумки, які не розуміють, що відбувається. І це, зауважу, відбувається в нинішньому парламенті, на наших очах", - обурився Саакашвілі.

За його словами, парламент надсилалися зауваження щодо цього закону і жодне не було враховано.

"А для чого їм враховувати, якщо тоді хтось не буде наживатися на податкових махінаціях", - додав він.

Саакашвілі також звернув увагу на проблему з використанням касових апаратів. За його словами, в Грузії на це пішло 6 років і була підготовлена платформа, щоб підприємці були готові сприйняти це.

"Спочатку ми змінили податкову систему, викорінили корупцію, змінили митну систему, і тільки тоді ми ввели касові апарати. І в результаті люди самі це взяли, тому що їм нічого не треба було заповнювати. Зараз людей викликають, змушують заповнювати 8-10 сторінок декларацій. У нас ціла армія дармоїдів - брокери на митниці, податкові консультанти, бухгалтери, юристи, а це все забирає гроші бізнесу. Чим складніше кодекс, тим для них краще. І ми пропонуємо це все змінювати ", - зазначив він.

Сакашвілі озвучив чітку позицію: "У мене немає влади, але я громадянин України разом з мільйонами ФОП зробимо все, щоб у такому вигляді, як пропонується, РРО не заробили".

    Реклама на dsnews.ua