• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Саакашвілі виступив у захист Омеляна: портові збори потрібно знижувати в 2-3 рази, а не на 20%

Реклама на dsnews.ua

Рішення про зниження портових зборів було правильним, але знижувати їх потрібно було в 2-3 рази, а не на 20%

Про це заявив голова виконавчого комітету ради Національних реформ Міхеїл Саакашвілі, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

На його думку, рішення про зниження на 20% портових зборів у 2018 р., прийняте урядом, було правильним, але їх необхідно було знизити в кілька разів.

"Тарифи треба було не знижувати на 20%, а треба було знижувати в 2-3 рази. Я був в Одесі і кричав, що в Одесі тарифи завищені мінімум у три рази. Чому? Тому що все це в офшорах через прокладки. І він (Володимир Омелян - ексміністр інфраструктури. - "ДС") знизив на 20%", - сказав Саакашвілі.

Нагадаємо, раніше ексміністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що НАБУ звинувачує його у нанесенні збитків державі через рішення про зниження на 20% портових зборів у 2018 р., що стимулювало зростання доходів морської галузі.

Із заявами на підтримку рішення Володимира Омеляна в 2018 р. і необхідності зниження портових зборів в Україні виступили Американська торгова палата, Європейська бізнес асоціація.

Нагадаємо, 19 червня НАБУ вручило підозра Омеляну у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження до бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах).

За даними слідства, в грудні 2017 р. Омелян видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. У той же час один з цих зборів - адміністративний - є дохідною частиною державного бюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, а не міністр.

До того ж, додали в НАБУ, Міністерство фінансів виступало проти зменшення всіх портових зборів, серед іншого, підкреслюючи, що саме зменшення адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет. НАБУ повідомляє, що про це Мінфін інформував Омеляна неодноразово.

Пізніше ексміністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що на допиті щодо провадження про зниження портових зборів, детективи НАБУ перекрутили його слова і пропонували підписати інший протокол.

    Реклама на dsnews.ua