• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Саакашвілі виступив у захист Омеляна: портові збори потрібно знижувати в 2-3 рази, а не на 20%

Реклама на dsnews.ua
Рішення про зниження портових зборів було правильним, але знижувати їх потрібно було в 2-3 рази, а не на 20%

Про це заявив голова виконавчого комітету ради Національного реформ Міхеїл Саакашвілі, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

На його думку, рішення про зниження на 20% портових зборів у 2018 році, прийнята урядом, було правильним, але їх необхідно було знизити в кілька разів.

"Тарифи треба було не знижувати на 20%, а треба було знижувати в 2-3 рази. Я був в Одесі і кричав, що в Одесі тарифи завищені мінімум в три рази. Чому? Тому що все це в офшорах через прокладки. І він (Володимир Омелян - екс-міністр інфраструктури, - ред) знизив на 20%", - сказав Саакашвілі.

Нагадаємо, раніше екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що НАБУ звинувачує його у нанесенні збитків державі через рішення про зниження на 20% портових зборів у 2018 році, що стимулювало зростання доходів морської галузі.

Із заявами на підтримку рішення Володимира Омеляна в 2018 році і необхідності зниження портових зборів в Україні виступили Американська торгова палата, Європейська Бізнес Асоціація.

Нагадаємо, 19 червня НАБУ вручило підозра Омеляну у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження до бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах).

За даними слідства, в грудні 2017 року Омелян видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. У той же час один з цих зборів - адміністративний - є дохідною частиною державного бюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, а не міністр.

До того ж, додали в НАБУ, Міністерство фінансів виступало проти зменшення всіх портових зборів, серед іншого, підкреслюючи, що саме зменшення адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет.НАБУ повідомляє, що про це Мінфін інформував Омеляна неодноразово.

Пізніше екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що на допиті у виробництві про зниження портових зборів, детективи НАБУ перекрутили його слова і пропонували підписати інший протокол.

    Реклама на dsnews.ua