• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Саміт ООН: Україна зобов'язалася відмовитися від вугілля

На саміті з клімату COP26 у Глазго (Шотландія) більше 40 країн, в яких використовується вугілля, зобов'язалися відмовитися від викопного палива. Серед них такі країни, як Україна, В'єтнам і Польща, Канада

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні видання The Guardian, передає "ДС".

Підписані країнами зобов'язання передбачають поступову відмову від будівництва нових вугільних електростанцій і скорочення інвестицій в цю галузь. Більш багаті економіки обіцяють, що зроблять це у 2030-х роках, а більш дрібні — у 2040-х роках.

Відзначається, що поетапна відмова від вугілля має вирішальне значення для скорочення викидів вуглецю, достатнього для того, щоб світ встав на шлях обмеження глобального потепління.

Уряд Великобританії пояснює, що ці країни швидко збільшать масштаби впровадження екологічно чистої енергетики.

"Сьогоднішній день знаменує собою віху в наших глобальних зусиллях по боротьбі зі зміною клімату, оскільки країни з усіх куточків світу об'єднуються в Глазго, щоб заявити, що вугілля не відіграє ніякої ролі в нашому майбутньому виробництві електроенергії. Сьогоднішні амбітні зобов'язання, взяті на себе нашими міжнародними партнерами, демонструють, що кінець вугілля близький", — заявив бізнессекретар Великобританії Квасі Квартенг.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський не встиг на виступ на сесії кліматичної конференції СOP26 стосовно скорочення викидів метану, оскільки затримався на зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua