• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Санду клопотатиме перед ЄС про експертизу Дністра заради будівництва Україною електростанцій

Реклама на dsnews.ua

Президентка Молдови Майя Санду збирається під час майбутнього офіційного візиту до Брюсселя попросити Євросоюз здійснити повну експертизу ситуації на Дністрі через намір України побудувати на річці декілька електростанцій

Про це Майя Санду заявила на прес-конференції в середу, присвяченій підсумкам свого першого візиту за кордон, який напередодні відбувся в Києві, передає "ДС" з посиланням на Еспресо.

"Ми детально обговорили це питання з президентом Володимиром Зеленським. Є повне розуміння щодо необхідності дотримання екологічних норм, щоб не наражати на ризик близько семи мільйонів громадян Молдови та України, що проживають у басейні річки Дністер. Річка забезпечує нас питною водою, і ми маємо зберегти це і для наступних поколінь", — повідомила президент Молдови.

Як зазначила Майя Санду, наразі перспективи спорудження електростанцій на Дністрі обговорюють робочі групи урядів двох країн, але остаточне рішення може бути ухвалене лише з урахуванням результатів експертизи, яку здійснять фахівці Євросоюзу.

"За кілька днів я буду в Брюсселі. Я проситиму, щоб цю експертизу було здійснено якомога ретельніше", — сказала президент.

Українська влада протягом кількох останніх років заявляє про намір побудувати на річці Дністер, у районі міста Новодністровська шість сучасних електростанцій, які доповнять уже наявний у цьому районі великий гідровузол.

Нагадаємо, Майя Санду і Володимир Зеленський обговорили допомогу Європейського союзу в отриманні вакцини від коронавірусу, поставки української електроенергії в Молдову та Румунію, а також низку інших питань.

    Реклама на dsnews.ua