• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Санду розповіла про враження від візиту в Україну

Реклама на dsnews.ua

Президентка Молдови Майя Санду заявила, що налагодила діалог з українською владою,а також обговорила, зокрема, і спільні плани країн у процесі євроінтеграції

Також Санду розповіла, що запросила президента України Володимира Зеленського відвідати Кишинів, передає "ДС" з посиланням на NewsMaker.

Санду зазначила, що це перша за останні пʼять років зустріч президентів с та України.

«Сама зустріч — це вже великий крок для налагодження діалогу», — наголосила вона і розповіла, що обговорила з Зеленським боротьбу з корупцією і контрабандою, спрощення процедури перетину молдавсько-українського кордону, будівництво сучасної магістралі, яка зʼєднає Київ і Кишинів, та багато іншого.

За словами Санду, окремо вона обговорила з Зеленським будівництво нових ГЕС на Дністрі.

«Важливо продовжити діалог з цього питання, щоб зберегти Дністер. Ми обговорили створення урядових робочих груп, які займуться цими питаннями», — розповіла Санду, зазначивши, що наполягає на створенні робочої групи з питань екології, до якої повинні увійти фахівці з Євросоюзу.

«Також ми домовилися відновити діалог на високому рівні і для цього створити президентську раду для вирішення питань двосторонніх відносин. Обговорили взаємну лібералізацію експорту і процедур, які дозволять перевізникам двох країн перетинати кордон без спеціального дозволу. Також ми обговорили можливість дозволити молдавським та українським громадянам перетинати кордон тільки з посвідченням особи», — додала вона.

Крім того, Санду розповіла, що обговорила з Зеленським проблеми з молдавськими держобʼєктами на території України.

«Я попросила допомогти в розслідуванні справ з майном Молдови в Україні. Ідеться про карʼєри, санаторії, посольство. Зеленський пообіцяв, що правоохоронні органи України проведуть розслідування», — зазначила президентка Молдови.

Нагадаємо, 13 січня у Києві Майя Санду та Володимир Зеленський обговорили допомогу Європейського союзу в отриманні вакцини від коронавірусу, поставки української електроенергії в Молдову та Румунію, а також низку інших питань.

    Реклама на dsnews.ua