• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

САП і НАБУ відмовляються виконувати рішення суду про закриття справи проти Бахматюка

Реклама на dsnews.ua
Спеціалізована антикорупційна прокуратура і НАБУ відмовилися виконувати рішення Офісу генпрокурора про скасування постанови колишнього першого заступника генпрокурора Віталія Касько про відновлення кримінального провадження, пов'язаного з VAB банком

Про це в ході засідання антикорупційного комітету Верховної Ради заявив в. о. керівника САП Максим Грищук, передає кореспондент "ДС".

Грищук підтвердив, що Офіс генерального прокурора прийняв рішення на підставі відповідної постанови Печерського райсуду Києва. Він констатував, що фактично справу, пов'язану з VAB банком, "за юридичною логікою придбало статус закритого".

"Всі дії, проведені нами, - підозри, обрання запобіжних заходів, оголошення у розшук, - ми фактично відкинуті на початковий етап, тобто, наші дії фактично нівельовані. Що стосується постанови Печерського суду, то САП і НАБУ це рішення слідчого судді було оскаржене, таке право у нас є... Ця позиція була доведена до Офісу генерального прокурора, однак, тим не менш, виконуючим обов'язки постанова Касько було скасовано", - заявив Грищук.

Він додав, що постанова в. о. генерального прокурора (про скасування постанови Касько, - прим. "ДС") було оскаржене, оскарження результатів цього поки немає". За словами Грищука, до рішення апеляційної палати Вищого антикорупційного суду рішення Печерського суду САП і НАБУ виконувати не будуть.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ. Сам Бахматюк заявив, що справа проти нього політично вмотивована і "замовлена" особисто екс-головою Офісу президента Андрієм Богданом.

"Цю постанову було винесено Касько в змові з екс-головою Офісу президента Андрієм Богданом і директором НАБУ Артемом Ситником, який діяв з мотивів особистої помсти. Це незаконне рішення Касько зробив заручником велику і важливу для економіки країни компанію", - прокоментував Бахматюк.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Олега Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницким. Разом з тим за станом на 8 липня САП це рішення не виконала.

"Ми сподіваємося, що так воно і буде: компанія повернеться до нормального життя, а ми повернемося до нормального діалогу в державі, зможемо нормально працювати і платити податки. Ситуація дає нам надію, що САП імплементує рішення суду і скасує підозри, які були висунуті учасникам цієї справи. Сподіваюся, результат можна очікувати вже наступного тижня", - сказав Олег Бахматюк 27 червня у коментарі AgroPolit.com.

Крім того, Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду.

Член Ради громадського контролю НАБУ юрист Тетяна Козаченко розкритикувала позицію відомства, зазначивши, що "характер дій НАБУ в цій ситуації зараз нічим не відрізняється від того, з чим НАБУ "бореться".

Вона підкреслила, що постанова Касько про поновлення справи "було винесено з численними порушеннями, що підтвердив і суд".

Як відомо, справу проти Писарука і Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua