• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Сарік — це ти. Ким стане Зеленський — націоналістом чи істериком

Не так давно вся країна гадала, хто ж убив Еріку, тепер роздумує, хто такий Сарік

Володимир Зеленський і Сарік Андреасян/фото з відкритих джерел
Володимир Зеленський і Сарік Андреасян/фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Прокинувшись цього ранку українці дізнались від головної особи країни, президента Володимира Зеленського, вкрай важливі речі: Сарік неправий щодо фосфорних бомб, коли говорять митці — повинні замовкнути гармати, а сина Зеленського звуть не Марк. Втім, після прочитання емоційного листа верховного головнокомандувача залишається більше запитань, ніж відповідей. Хто і з ким хоче щось "геополітично порєшать"? Якщо Зеленському відомо, хто і чому вкидає фейки про продаж Україною фосфорних бомб Азербайджану, то чому ж він не називає цих людей на імена? І хто такий, чорт забирай, цей Сарік?!

Відповіді на питання знайшлися не відразу. Виявилося, що режисер вульгарних несмішних комедій вірменин Сарік Андреасян, який вже давно успішно заробляє гроші в Москві, звинуватив у своєму Інстаграмі президента Володимира Зеленського в продажу Азербайджану фосфорних бомб. Він не забув згадати про роботу і особисту дружбу з українським президентом, пригадати те, як нинішня перша леді України готувала йому чай, але чітко наголосив: тепер на руках Зеленського кров, тому дружбі кінець. Завершив свою тираду Андреасян злісненьким "кримнаш".

Переглянути цей допис в Instagram

Вова, привет @zelenskiy_official ! Этим фотографиям уже около десяти лет! Я помню, как встретился с тобой и сказал, что очень хочу чтобы ты играл в моем фильме и я был невероятно счастлив, когда ты согласился. Помню, как продюсеры различными методами пытались вставить свои околокультурные фантазии в мой фильм и ты максимально меня защищал, помню как я показывал тебе первый вариант монтажа в Киеве и ты был всегда справедлив и честен, помню как был у тебя дома в гостях и твоя замечательная жена готовила нам чай, помню, как однажды в кафе одна из наших известных актрис позволила себе грубо обратиться к официанту и ты осёк ее и сказал «будь вежлива - это человек», помню как мы увиделись в Санкт-Петербурге на кинорынке и поздравили друг друга с рождением детей. Я всегда гордился тем, что какой-то промежуток своей жизни я был твоим другом и всегда во всех интервью говорил, что ты человек с большим сердцем. А вчера я смотрел на обожженные тела армянских детей от фосфорной бомбы и как выяснилось - это ты их продал нашим соседям, чтобы закрепить свою дружбу с ними. Я бы хотел сказать тебе «будь вежлив - это человек», но видимо когда вы садитесь на эти «стулья», то все становитесь гондонами и все человеческое и доброе вы оставляете где-то в прошлом. У меня много друзей украинцев от Калифорнии до Москвы, но я и мой народ не могут гордиться дружбой с тем у кого руки в крови. И раз уж такая история хотел бы сказать, что КРЫМ НАШ. #армения #арцах #stopazerbaijansaggression #stopaliyev

Допис, поширений Sarik Andreasyan (@sarik_andreasyan)

Виявилося, що витримати такі образи український президент не в змозі — так зʼявилася "отвєтка" в соцмережах — Facebook, Твіттері і Телеграмі. Зеленський тут же кинувся захищати від Саріка честь України і запевняти, що "ми проти кривавих конфліктів", і, на відміну від "іншої відомої країни", нікому зброю не постачаємо. І взагалі, а де ти, Саріку, був, коли почалася війна на Донбасі? Чи не цікавили тебе тоді вбиті українські діти? Дурень ти, Саріку, чого віриш усілякій брудній пропаганді, міг би мене особисто запитати — я б тобі сказав. На "кримнаш" президент вирішив не відповідати.

Ще ніколи і ні від кого Зеленський не захищав Україну так люто і пристрасно. Воно й не дивно — особиста образа завжди була найпотужнішим спонукальним мотивом для українського президента. Не секрет, що Зеленський погано тримає удар і легко зривається, коли мова заходить про його сімʼю чи коли невдоволення висловлюють колишні друзі. Тому його емоційна реакція, яку вже встигли розібрати на меми, була досить передбачуваною. Цілком ймовірно, що Кремль, який давно і справно виділяє Саріку гроші на зйомки фільмів, міг спеціально його використати, аби вивести Зеленського з себе і посилити хаос, що лютує в країні.

Якщо це справді була російська провокація, то вона цілком вдалася. На тлі конституційної кризи, провалених місцевих виборів і безперервних чвар в провладній партії "лист до Саріка" точно не допоможе Зеленському набрати очки або хоч якось стабілізувати ситуацію. З іншого боку, якщо Андреасян вирішить продовжити листування, то після президентського терміну Зеленський цілком зможе видати непоганий збірник епістолярної прози.

Реклама на dsnews.ua

Із Зеленського важко зробити націоналіста — він живе у світі, де слід просто перестати стріляти і яка різниця, якою мовою. Він не любить радикалізму і не називає агресора агресором, адже завжди і з усіма можна домовитися. Але ось Саріку, схоже, вдалося підштовхнути Зеленського до національної ідеї. Хто знає, може, ще кілька випадів в бік президента — і той піде в наступ, оголосить себе бандерівцем і кинеться в бій за честь України. І страшно подумати, яким буде ефект, коли Зеленському щось напише Кіркоров.

    Реклама на dsnews.ua