• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

СБУ проводить обшук у Києво-Печерській Лаврі

У СБУ заявили, що 22 листопада проводять "контррозвідувальні, або безпекові, заходи" на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві

СБУ проводить обшук
Обшук у Києво-Печерській Лаврі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

"Служба безпеки України проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні", — кажуть у відомстві.

Зокрема, додає спецслужба, з урахування збройної агресії РФ зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

Як стверджують у СБУ, вказані заходи проводяться для:

  • недопущення використання Лаври як осередку "руського мира";
  • перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  • убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

Як зазначається, за безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:

  • проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;
  • здійснюють перевірку людей на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

"Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України", — додали у СБУ.

Як писала "ДС", священник ПЦУ Михайло Омелян опублікував відео, на якому під час під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі моляться за Росію. СБУ розпочала кримінальне провадження.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua